Realybės serialo „TILTAS“ užkulisiai: nuo nulio kurta stovyklavietė, gamtos staigmenos ir šimto komandos narių patirti iššūkiai

Šią savaitę Telia Play platformą pasiekė paskutinė realybės serialo „Tiltas“ serija, kurioje paaiškėjo projekto nugalėtojas ir 20 tūkstančių piniginio prizo laimėtojas. Tačiau kartu su finaline projekto serija, žiūrovus pasiekė ir ypatinga dokumentika, pasakojanti apie tai, kaip Lietuvoje gimė tarptautinio „Banijay“ formato projektas TILTAS  – ją ir visas kitas projekto serijas žiūrovai vis dar gali pamatyti Telia Play platformoje.

Kaip ir kaskart, nufilmuoti ypatingą projektą ELITAZ kūrybos namai pasitelkė didžiausius televizijos ir kino profesionalus, kurie savo patirtimi ir gebėjimais sukurtų aukščiausius standartus atitinkantį televizinį produktą. Keturis mėnesius TILTO komandoje dirbo šimtas savo sričių profesionalų.

„Kūrybos namai ELITAZ daugiau nei dešimtmetį dirba su lyderiaujančiais televizijos programų kūrėjų tarptautiniais formatais, kas padėjo sukaupti vertingos ir išskirtinės patirties aukštos kokybės turinio kūrime. Galimybė Lietuvoje įgyvendinti vieną iš šviežiausių pasaulinių fenomenų „The Bridge“ mūsų komandai buvo malonus kūrybinis iššūkis. Ypatingo žavesio šiam procesui suteikė ir naujas realybės serialo žanras – tai buvo ne tik gyvenimo fiksavimas, bet ir tam tikras socialinis eksperimentas, įvilktas į kinematografinį rūbą. Subūrėme geriausius mūsų rinkos profesionalus, kurių darbo rezultatus ne vieną mėnesį galėjo stebėti visa Lietuva. Didžiuojamės, jog mūsų darbas įtraukė šimtus tūkstančių žiūrovų ir tapo dar vienu sėkmingai įgyvendintu tarptautinio formato projektu“, – sako vyriausiasis kūrybos namų ELITAZ prodiuseris Gediminas Jaunius.

Dar vasarą filmuotas projektas, didžiulės komandos dėka tapo pirmuoju kinematografiniu realybės žanro serialu, kurioje Lietuvos gamta pirmą kartą buvo parodyta iš kitokios ir dar nematytos pusės, leidusios išvysti didingą jos grožį, galią ir iš arti pamatyti joje slypinčius stebuklus. Ir nors Lietuvos vardas dažnai skamba gražiausių miškų kontekste, nebuvo paprasta rasti ežero prieglobstyje esantį mišką, kuris patogiai ne tik glaustų naujai įkurdintą stovyklą, bet ir beveik šimto žmonių kūrybinei komandai, šalia dalyvių statomo Tilto, nepastebimai leistų kurti nematomą TILTO pusę. Šia ypatinga vieta tapo  Žemaitijos miškuose esantis ekologinis žuvų ūkis.

Filmavimo vietai buvo keliami net keli uždaviniai – patogus priėjimas prie vandens, privatumas, leisiantis dalyviams atsiskirti nuo išorinio pasaulio bei du krantai – kurie leistų sėkmingai nutiesti trijų šimtų metrų tiltą. Žmogaus rankomis nepaliestame gamtos kampelyje didžiulė komandą įkūrė visą stovyklavietę – čia buvo pastatytas pagrindinis namas su virtuve ir valgomuoju, 12 žmonių talpinantis miegamasis namas, įkurta laužavietė su poilsio zona, statybvietė su reikalingais įrankiais, lauko dušai ir tualetai, nutiesti laidai ir pastatyti specialūs bokštai, kurie sukūrė tobulo ryšio lauką, reikalingą filmavimams. Atskiri namai, kiek atokiau, buvo statomi ir gamybos komandai, kurie dalyvius stebėjo visą parą ir kruopščiai kūrė kiekvieną projekto seriją.

Dalyviai buvo aprūpinti visais darbui reikalingais rankiniais įrankiais ir medžiagomis: 100 kubinių metrų rąstų, 400 plūdurų ir 4000 metrų virvės. Filmavimo metu iš viso buvo iššautos 32 signalinės raketos ir panaudotos 96 dūminės šaškės.

Tiek statybų, tiek ir filmavimų metu didžiulė komanda susidūrė su ne vienu iššūkiu: nepaliečiant gamtos sukurti modernią ir pažangią aplinką filmavimams, naktinio laukinės gamtos grožio nesutrikdyti ryškiomis lempų ir kameros šviesiomis, atsitraukus nepastebimai fiksuoti dalyvių gyvenimą ir emocijas, leidžiant jiems parodyti tikruosius save ir bendradarbiauti su visomis nenuspėjamos Lietuvos gamtos stichijomis. Filmavimo profesionalams šalia dalyvių realybės filmavimo buvo keliama ir dar viena užduotis – parodyti juos supančia gamtą tokiu kampu, kurio dar nei vienas nebuvome matę. Šią užduotį komanda išpildė su kaupu – žiūrovų akį džiugino sinematiškai nufilmuota permaininga Lietuvos gamta,  užfiksuota užburianti miško gyvūnija ir kvapą gniaužiantys paukščio skrydžio vaizdai, parodę kiek daug spalvų turi mūsų miškas ir vanduo.

Plačiau, kaip buvo kuriama nematoma TILTO pusė ir kaip atrodė visos kūrybinės komandos kasdienybė filmavimo metu, galima išvysti specialioje dokumentinėje serijoje, kurią rasite Telia Play platformoje.