Klubas–vaiduoklis JAJA. G. Jaunius ir J. Janus surengė 100 – mečio vakarėlį.


Visi sėkmingi sumanymai turi vieną savybę – jie gimsta ekspromtu ir įsigyvendina gana lengvai. Televizijos ir renginių prodiuseris Gediminas Jaunius ir dizainerė, parodų kuratorė Julija Janus gimę tą pačią dieną ir vienas kitą pažįstantys ne vieną dešimtmetį, nusprendė šį kartą gimtadienį  paminėti visiškai kitaip ir sukurti gražios iniciatyvos vediną neeilinę šventę pačioje Vilniaus širdyje.

„Idėja buvo ne tik kartu atšvęsti savo gimtadienius, kurie bendroje sumoje virto simboliniu 100 metų skaičiu, bet ir patikrinti naują vakarėlio koncepcijos idėją. Sugalvojome sukurti pokalbių ir šokių renginį, kurio metu galėtų atsipalaiduoti ir tie žmonės, kurie nori bendrauti ir tie, kurie nori šokti. Juk paprastai šios dvi veiklos viena su kita sunkiai dera –  naktiniai klubai prasideda vėlai ir juose toks garsas, kad nesusikalbėsi, o vakarai susitikimams dažiausiai yra pernelyg formalūs ir nuobodūs. Per vos vieną susitikimą planui aptarti gimė kūrybinio tandemo ir vakarėlio pavadinimas –  Jaunius ir Janus pavirto JAJA“, –   idėjos pradžią pasakoja Julija Janus.

Įprastai naktiniai klubai pradeda savo programas nuo 23 val. vakaro ir baigia apie 4 ryto.Tuo tarpu JAJA vakarėlis prasidėjo dar 20 valandą, baigėsi 1 valandą ir vos parai pakeitė eilinį automobilių parkingą Jono Meko Skersvėjyje Užupyje į netikėtą ir labai spalvingą erdvę. Vakarėlio įkvepimu tapo 100 metų sukaktį šiemet švenčiančios 1924 metų Paryžiuje vykusios Olimpinės žaidynės, kurios padiktavo ir išskirtinį aprangos kodą – SPORT GLAM. Vakarėlio erdvėje spindėjo išradingi svečių kostiumai, keitėsi video projekcijos, veidrodiniai barai ir maudynių kvietė teniso kamuoliukų vonios, skendinčios daugybėje šviesų. Tarp vakaro svečių buvo galima išvysti ir buvusį Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, prodiuserį Lauryną Šeškų, politikę Agnę Bilotaitę ir daugelį kitų. Publiką linksmino didžėja Dovilė Butnoriūtė, o išskirtiniais tik tam vakarui sukurtais meniškais užkandžiais džiugino One Bite komanda.

„Norėjome, kad vakaras turėtų kelis sluoksnius, tad jo dinamika kito iš ramios saloninės į reivo muzikos šėlsmą. Tačiau tam, kad svečiai jaustųsi patogiai, muzikos fonas nebuvo itin garsus. Šokių atmosferą palaikė tyliosios diskotekos (Silent disco) koncepcija – čia svečiai šokių muziką girdėjo per specialias ausines, kurios kiekvieną šokantį panardino į intensyvaus garso energingą muzikos srautą. Man regis vakaras pavyko. Ta proga ačiū visiems atėjusiems!”, –  pasakoja Gediminas Jaunius.

Tačiau žinomų žmonių surengtas  vakarėlis buvo skirtas ne tik linksmybėms, bet ir kilniam tikslui – abu sukaktuvininkai nusprendė  vietoje gėlių ar dovanų susirinkusiųjų svečių parašyti prisidėti prie paramos gabiam ir perspektyviam jaunimui. Šį kartą jų heroje tapo būsimoji tenisininkė Nikolė.

„Ji ypatingai gabi būsimoji teniso žvaigždė. Vis tik jos tėvams yra sudėtinga palaikyti jos užsiėmimo finansinius kaštus, nupirkti visą reikalingą inventorių, finansuoti treniruotes ir keliones į tarptautinius turnyrus. Nusprendėme savo šventę įprasminti kilniu tikslu ir galbūt padėti užaugti dar vienai sporto žvaigždei, kuri ateityje garsintų Lietuvos vardą. Esame įsitikinę, kad toks renginys su nauju konceptu ir ateityje pritrauks įvairesnio amžiaus žmones, o šių renginių išnaudojimas labdarai – padės rasti lėšų ugdyti gabius Lietuvos vaikus“, –  užbaigia Julija Janus.