ROKO BERNATONIO TURAS “MAGIC JAZZ”
ROKO BERNATONIO TURAS “MAGIC JAZZ”
Gruodžio mėnesį įvyko ilgai lauktas, kalėdinis Roko Bernatonio ir džiazo grupės turas po lietuvą “Magic jazz”. Šiame ture – dar nematyta džiazo ir iliuzijos meno sintezė: netikėti ir interaktyvūs Roko Bernatonio triukai, puikiai derėjo su profesionalios džiazo grupės improvizacijomis ir sukūrė nepamirštamą iliuzijos, iliustruotos kokybiška muzika šou. Iliuzionisto virtuoziškumas, ranklų miklumą ir neįtikėtinas triukų atomazgas įgarsinantys džiazo garsai bei gera humoro dozė – visą tai išvydo Vilniaus, Palangos ir Biržų publika. Rokui Bernatoniui talkino profesionalūs muzikantai – Rokas Jaunius (saksofonas), Domantas Razmus (būgnai) bei Arman Isojan (kontrabosas).
“IŠSIPILDYMO AKCIJA 2016” KONCERTAS
Lapkričio 26 dieną, tiesiogiai iš Katedros aikštės, kartu su Vilniaus miesto eglutės įžiebimu, įvyko ir Išsipildymo akcijos koncertas. Viso koncerto metu, vedėjai Indrė Kavaliauskaitė ir Marijonas Mikutavičius, pristatydami akcijos dalyvių, ligoniukų istorijas, ragino aukoti ir padėti istorijų herojams pasveikti. Drauge su Katedros aikštės scenoje pasirodžiusiais atlikėjais: Merūnu Vitulskiu, Linu Adomaičiu. Saša Song, Jurgiu Brūzga, Monika Linkyte ir kitais, tiesioginės transliacijos metu, buvo nusikeliama ir į “Vaikų planetą”, kurios valdovu tapo Mindaugas Stasiulis su mažąją fėja Saule. Kėdainių arenoje įsikurusioje planetoje, pasakas sekė pats Šrekas, talentingus vaikus ant pečių nešiojo galiūnas Vidas Blekaitis, o šiltas dainas dovanojo Justė Arlauskaite-Jazzu, Girmantė Vaitkutė ir Vaidas Baumila, Monika Pundziūtė, Rondo, Mango, Gerda Stiklickienė ir šių metų X Faktoriaus dalyviai.
Nuotraukų autoriai: Eimantas Genys ir Ruslanas Kondratjevas
UNICEF ŠOU “UŽ KIEKVIENĄ VAIKĄ”
Rugsėjo 24 dieną, tiesioginiame TV3 eteryje įvyko paramos projektas Unicef šou “Už kiekvieną vaiką”, skirtas padėti Svazilande sunkiai gyvenantiems vaikams. Įkvėpti kilnių UNICEF organizacijos tikslų, savo jėgas sujungė ir įspūdingo vakaro vedliais tapo vienoje iš UNICEF misijų dalyvavusi aktorė bei laidų vedėja Jurgita Jurkutė, šmaikštusis aktorius Giedrius Savickas bei specialiai į Lietuvą šiam renginiui grįžusi Giedrė Rusytė. Unicef šou, šį kartą, kvietė žmones tapti nuolatiniais pasaulio vaikų globėjais, kas mėnesį prisidedančiais prie gerų darbų visame pasaulyje. Kilnų vakarą efektingą šou programą kūrė net trys žymiausi Lietuvos režisieriai – ilgametė paramos projektų organizatorė Rasa Micachienė, choreografas Marijanas Staniulėnas bei dizainerė Olga Filatova-Kontrimienė, o skoningą juoko prieskonį suteikė žymiausių šalies aktorių sukurti aukoti kviečiantys siužetai. Įspūdingą vakaro programą išpildė ir savo dainas dovanojo ryškiausios scenos žvaigždės – Justė Arlauskaitė-Jazzu, Merūnas Vitulskis, Kostas Smoriginas, Monika Liu, Violeta ir Vilius Tarasovai, Bavarija, Stano, Monika Pundziūtė, Antikvariniai Kašpirovskio dantys bei Girmantė Vaitkutė.
S.O.S. VAIKŲ KAIMAMS SKIRTAS PARAMOS KONCERTAS “PASAULIS PRIKLAUSO VAIKAMS”
Rugsėjo 17 dieną, tiesiogiai per BTV buvo transliuojamas paramos koncertas “Pasaulis priklauso vaikams”. Su žiūrovų išsiilgta vedėja Gražina Sviderskyte priešaky, koncerte pasirodė populiariausios muzikos žvaigždės kartu su talentingiausiais vaikais. Kilnaus tikslo koncertas, tą dieną tapo ir savotiška duetų kova, kurios metu mažieji talentai tapo tam tikros S.O.S. vaikų kaimų globotinių istorijos ambasadoriais ir kovojo už paramą šių istorijų herojams gauti. Kartu su mažaisiais talentais, scenoje pasirodė Kotryna Juodzevičiūtė, Tadas Juodsnukis, Agnė Juškėnaitė, Stano, Laisva, Neringa Šiaudeikytė, Pikaso, AleksandrasIvanauskas – Fara. Simbolinėje sudarytoje komisijoje, Rūta Ščiogolevaitė, Merūnas Vitulskis bei Livija Gradauskienė skatino žiūrovų palaikymą istorijų herojams, o šou elementų suteikė vertindami duetų pasirodymus bei skirdami specialias nominacijams mažiesiems atlikėjams.
RŪTOS ŠČIOGOLEVAITĖS KONCERTAS “VASAROS ĮKVĖPTI”
Vasaros prisiminimų įkvėptas Rūtos Ščiogolevaitės ir Pauliaus Zdanavičiaus koncertas nuskambėjo rugsėjo 8-ąją dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje. Jo metu Rūta savo klausytojus džiugino paskutinį kartą atliekamomis programomis, pranešė apie naująjį Džeimso Bondo turą ir pristatė savo sukurtą pirmąjį himną Dubingiams. Koncerto metu ant scenos pasirodė ir talentingasis Tadas Juodsnukis, įvaizdį pakeitusi Kotryna Juodzevičiūtė bei visiškai naujas ir dar niekam negirdėtas balsas – penkiolikametė Reda Vasiliauskaitė.
ROSITOS ČIVILYTĖS KONCERTAS “MANO NUOGA MUZIKA”
Nepamirštamas Rositos Čivilytės ir Felikso Zakrevskio koncertas “Mano nuoga muzika” įvyko pirmąją rudens dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje. Atlikėja ir profesionali vokalo mokytoja simboliškai paminėjo naujų mokslo metų pradžią ir į sceną kartu pakvietė dainuoti talentingiausius savo mokinius Paulą ir Šarūną. Koncerto metu akomponuojant pianistui Feliksui Zakrevskiui, vokalo virtuozė klausytojus stebino gražiausiais kūriniais, įsimintiniausiomis istorijomis, o dviems drąsiausioms klausytojoms suteikė išskirtinę galimybę užlipti ant scenos ir parodyti savo vokalą, kuriuo nustebinti ir sužavėti liko ne tik klausytojai, bet ir pati Rosita Čivilytė.
2014 metų gegužės 1-ąją suėjo lygiai dešimt metų, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Šia iškilia proga kūrybos namai “Elitaz” ir LNK televizija kvietė visą Lietuvą į Vilniaus Katedros aikštę, kurioje , įspūdingo dydžio mobilių ekranų ir konstrukcijų pripildytoje scenoje, nugriaudėjo šventinis koncertas „Mes švenčiam 10 metų ES“!
Šiam koncertui ruošėme net keturiolika išskirtinių pasirodymų. Nustebinome visus netikėtais muzikiniais sugrįžimais – visa, kas geriausia muzikiniame Lietuvos gyvenime buvo nutikę per dešimt metų esant ES, buvo scenoje gegužės 1-ąją Katedros aikštėje Vilniuje. Tai muzikaliausias ir galingiausias šou skirtas paminėti Lietuvos buvimo Europos Sąjungoje dešimtmečiui. Šalia originalių lietuvos muzikantų pasirodymų , skambėjo ir svečio iš Slovakijos, Tomo Puskailer, dainos!
Šį kartą specialius video reportažus šiam projektui ruošė ne žurnalistai, o iškiliausios šalies asmenybės: Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Europarlamentaras ir Lietuvos laisvės šauklys profesorius Vytautas Landsbergis, vienas garsiausių pasaulyje teatro režisierių Oskaras Koršunovas, Europos parlamento narys, filosofas, profesorius Leonidas Donskis ir kiti.
Koncertą patikėta vesti dainininkei Rūtai Ščiogolevaitei ir „radistams“ Jonui Nainiui ir Rolandui Mackevičiui.
Kūrybos namai „Elitaz“ , Kauno Nepriklausomybės aikštėje, 2014 vasario 16d., rengė įspūdingą koncertą „Švęskime Laisvę!“, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos progai paminėti. Geriausi šalies muzikantai, specialiai sukurti muzikiniai pasirodymai bei naujai aranžuoti lietuviški kūriniai skambėjo tiesiogiai per LNK televiziją visai Lietuvai. Įspūdį visiems paliko neeilinė scena išdygusi ant M.Žilinsko galerijos laiptų su tapybiškomis projekcijomis ant sienų , kurios kiekvieną pasirodymą pavertė atskirų mini spektakliu. Koncerto metu lietuvius sveikino žinomi sporto ir meno pasaulių atstovai: Violeta Urmanavičiūtė-Urmana, Juozas Statkevičius, Marius Ivaškevičius, Algimantas Čekuolis, Robertas Javtokas, Saulius Štombergas ir kiti. Lietuvą muzkiniaisi pasirodymais sveikino ir svečiai iš Latvijos, muzikos grupė „Keksi“!
Prie renginio organizavimo prisidėjo ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) „Kūrybinių industrijų” studentai, neapsiribojatys vien teorinėmis žiniomis, bet ir siekiantys jas patikrinti praktikoje.
Ištaigingame Trakų Vokės dvare nufilmuota muzikinė pasaka nustebino ne tik smagiais siužeto vingiais, bet ir mylimų laidų vedėjų vaidyba. „Kaip Spragtukas meilės ieškojo“ – tai filmas filme. Pagal scenarijų, UAB „Linksmų nuotykių karalystė“ (LNK) organizuoja šventę žvaigždėms ir užsako teatro trupę, kuri turi svečiams vaidinti „Spragtuką“, tačiau ji pasiklysta kažkur Baltarusijoje. Šventės organizatorė (Asta Baukutė) ir jos asistentė (Ingrida Kazlauskaitė) nusprendžia spektaklį daryti iš vietinių resursų ir parinkti aktorius iš svečių. Taip ir nutinka, kad Inga ir Arūnas Valinskai tampa karaliais, į LNK šventę atvykusi Ugnė Skonsmanaitė prikalbinama būti princese, o vaikinas, kuris stengėsi patekti į šventę, ieškodamas merginos, Žygimantas Stakėnas – Spragtuku. Egidijus Sipavičius – bibliotekininkas, kuris organizatorei ir jos asistentei parūpins Spragtuko pasakos knygą. Viešnias „69 danguje“ organizatorė paperka sūriu ir jos sutinka pabūti pasakos piktuoju personažu – trigalve žiurke. Gintaras Deksnys pjesėje vaidina įmonės direktorių, kuris skaldo nevykusius juokelius (kaip dažniausiai būna su direktoriais). „Pikaso“ vaikinai – padavėjai, kurie aptarnauja šventę. Naujametinėje LNK pasakoje pasirodė Larisa Kalpokaitė, Jonas Radzevičius, Paulius Skučas, Indrė Kuodytė, Rolandas Vilkončius, Agnė Zakarevičienė, Violeta Tarasovienė, Vilius Tarasovas, Radži, „Studentės“, „Sare Roma“, „Kastaneda“, „Rokada“, „Pop Ladies“ ir kiti.
Rosita Čivilytė (vokalas) ir Feliksas Zakrevskis (fortepijonas) – tai nepaprastos muzikinės galios duetas apgaubęs klausytoją magiška šiluma. Tai paprastas ir šiltas dviejų profesionalų koncertas, o jų muzika – tai pokalbis, kai iš tikrųjų klausomasi vienas kito, o begalinis vienas kito jutimas leidžia tik dar giliau įkvėpti ir kilti aukštyn. Toks Rositos Čivilytės ir Felikso Zakrevskio duetas. Stipriai, jautriai, prasmingai!
2013 gruodžio 26 d. filmavome muzikinę apybraižą “Balso deivės“. Vienoje scenoje pasirodė scenos „primadonų“, kitaip vadinamų “vokalo deivėmis” titulą pelniusios, jau seniai Lietuvos estrados padangę puošiančios dainininkės, profesionalios vokalistės – Violeta Tarasovienė, Rosita Čivilytė, Neringa Šiaudikytė, Vaida Genytė, Rūta Ščiogolevaitė bei pirmojo Lietuvos balso nugalėtoja Julija Jegorova. Muzikinės apybraižos įspūdį pastiprino intriguojantys a la dokumentiniai pokalbiai užkulisuose su daininkėmis ir kitais programos dalyviais bei rengėjais (žinomesniais muzikantais, scenos ir gyvenimo partneriais atlydėjusiais, betl ikusiais už kadro, kūrybinės grupės atstovais ir pan.). Making of stiliaus siužetų pagalba žiūrovui buvo suteikta galimybė akies krašteliu žvilgtelti į atlikėjų kasdienybę užkulisuose.
Kokybiškas, puikiai žinomas klasikinio koncerto formatas, niekuo neatsiliekantis nuo pasaulinio masto operos grandų rengiamų solo pasirodymų: Luciano Pavarotti, Andrea Bocelli, ar kt. Programoje buvo atlikti žinomi klasikiniai kūriniai, duetai su kviestiniais Lietuvos scenos atlikėjais – Rosita Čivilyte, Gabrieliu Vageliu bei DAGNA. Koncerte skambėjo gerai žinomų lietuviškų pop kūrinių atnaujintos versijos – Merūno daina “Nauja diena”, pasaulinio pripažinimo sulaukę kūriniai, tokie kaip Caruzo ar Il Mondo ir keletas specialiai šiam koncertui paruoštos muzikinės naujienos – naujas, dar Lietuvoje negirdėtas duetas su Rosita Čivilyte “Hoy tengo ganas de ti” lietuviškai ar Stevie Wonder “That’s what friends are for”. Merunui ir jo svečiams akomponavo ELITAZ orkestras, susidedantis iš styginių, pučiamųjų bei ritminės grupės. Koncertą paspalvino intriguojantys dokumentiniai pokalbiai užkulisuose su Merūnu bei trumpi koncerto dalyvių ir Merūno karjeroje pėdsaką palikusių žinomų žmonių paatviravimai. Transliaciją papildė „making of“ stiliaus siužetai, kurių pagalba žiūrovui buvo suteikta galimybė akies krašteliu žvilgtelti į užkulisinį atlikėjo pasaulį bei koncerto kūrybinį procesą.
2013 metų liepos 7d. kūrybos namai „Elitaz“ kartu su TV3 televizija kvietė švęsti drauge Mindaugo karūnavimo šventę, tiesioginiame eteryje stebint koncertą iš Švenčionių „Mano miesto šventė su TV3“. Parindinė mintis, paskatinusi surengti tokį koncertą mažesniame mieste buvo noras surengti koncertą ne kur kitus , o švenčių mieste! Norėjome per muziką, interaktyvius siužetus ir žymių žmonių interviu, pristatyti miestą Lietuvai ir pabrėžti mažo miesto išskirtinumą bei sugebėjimą švęsti! Įspūdingame koncerte susitiko garsiausi šalies dainininkai, pasirodė ryškiausi krašto talentai, o žinomi Švenčionių amatininkai atskleidė šimtmečius puoselėjamų tradicijų paslaptis. Koncerto metu buvo kalbinami įžymūs miestui nusipelnę asmenys, pristatyti žmonės, kurie kilę iš Švenčionių ir garsina Lietuvos vardą. Norėdami pritraukti jaunimą bei išeivius kvietėme dalintis įspūdžiais ir nuotaikomis specialiai koncertui sukurtame Facebook puslapyje. Buvo rodomi reportažai apie Švenčionių amatus ir amatininkus, nusipelniusius kraštiečius, įspūdingas rajono vietas ir šimtmečius puoselėjamas tradicijas.
„Labai džiaugiuosi, kad organizuojami tokie renginiai, miestelio žmones siekiantys suburti drauge. Pasidžiaugti vienijančia kultūra, vieni kitais, pilietiškumu yra tiesiog būtina. Galbūt tokio masto koncertai, vykstantys mažesniuose miestuose, į dienos šviesą paskatins išlįsti ir jaunus talentus?“ – įspūdžiais dalijosi A. Vedrickaitė.
Renginio vedėjai – aktorius Vytautas Rumšas ir kelią į populiarumą besiskinanti keliautojo, žurnalisto Vytaro Radzevičiaus dukra Augustė Radzevičiūtė.
2013 metų kovo 15 dieną, populiariausi Lietuvos atlikėjai, speciali viešnia bei iškiliausi šalies žmonės išskirtiniame koncerte susivienijo beprecedenčiame koncerte vardan vieno tikslo – kovos už žmogaus teises. „Žmogaus teisės – tai sąvoka, kurią girdime gana dažnai, tačiau pernelyg mažai į ją įsigiliname. Mums, per dvi dešimtis nepriklausomybės metų tai tapo tarsi jau savaime suprantama – žmogaus teisės svarbios, jos turi būti užtikrinamos ir tai tarsi iš tiesų veikia. Tačiau tikroji situacija nėra tokia gera – mes per mažai žinome apie savo teises ir jų apsaugą. Todėl kūrybos namai “Eliutaz” ir kvietė nelikti abejingais bei skatinti demokratiškesnę kovą už žmogaus teises. Muzikinė renginio dalis studijoje susirinkusius svečius ir televizijos žiūrovus stebino specialiai šiam koncertui parengtais pasirodymais, netikėtais duetais ar net keleto atlikėjų atliekamais visiems žinomais kūriniais, kurie siejasi su renginio tema. Scenoje savo dainomis už žmogaus teises kovojo Evelina Sašenko, Ruslanas Kirilkinas, Julija Jegorova, Česlovas Gabalis, Irena Starošaitė, „Studentės“, Egidijus Sipavičius, „Naujosios Pupytės“, Gabrielius Vagelis, Neringa Šiaudikytė, Pikaso, Monika Linkytė, Berta Timinskaitė ir kiti. Beprecedenčio žurnalistinio eksperimento metu tokios LNK žvaigždės kaip Donatas Katkus, Irūna Puzaraitė, Rimas Šapauskas bei kiti eterio veidai patikrino kaip iš tiesų veikia žmogaus teisės Lietuvoje….
Koncerte, kurį organizavo Kūrybos namai ELITAZ ir vilniečiams dovanojo telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“, pasirodė geriausi Lietuvos atlikėjai: M. Mikutavičius, Mantas, Happyendless, Empty, Skamp, D. Montvydas, L. Adomaitis bei užsienio svečiai iš 5 europos šalių: estai „Malcolm Lincoln“, švedų atlikėja Amy Diamond, suomių grupės „The Rasmus“ vokalistas Lauri Ylonen, norvegė Margaret Berger bei talentingieji danai „Robotboys“.
Milžiniškoje scenoje, išdygusioje šalia Baltojo tilto, koncertavo ne tik geriausi atlikėjai, bet šoko ir pasirodymą paruošė „Baltijos baleto grupė“, praėjusių metų projekto „Tu gali šokti“ favoritai Gaudrė ir Naglis atskleidė savo šokio paslaptį, scenoje pasirodė šokių studiją LAB, Gaudrės Kazlauskaitės grupė „G“ bei Šarūno Kirdeikio šokėjai su specialiai šiam koncertui pasiūtais, diodiniais kostiumais.
Scenografė Edita Valaitė 50 m. ilgio ir 12 m. aukščio scenoje, kuri kartu su garso bei šviesos konstrukcijomis svėrė net 400 tonų, “apgyvendino” 150 kv/m. dekoraciją. Ši scena kiekvieną muzikinį pasirodymą pavertė akį traukiančiu šou. Efektais rūpinosi ir VJ Vesta Obolevičiūtė, kuri specialiai šiam koncertui sukūrė visas vaizdo projekcijas. Vaizdo operatorius Mantas Šatkus „Purpurinei nakčiai“ paruošė ypatingą kamerų arsenalą ir būtent šiame renginyje pirmą kartą Lietuvoje buvo panaudota robotizuota bėginė kamera.
L. Adomaitis savo pasirodymo metu dirbo kartu su reljefinės 3D projekcijos komanda, vaizdo studija „Recream“ ir šiame vakare sukūrė didžiausią kada nors matytą „gyvą“ 3D projekciją, kurios įgyvendinime sudalyvavo ir koncerto žiūrovai. Mantas pasirodė gyvų skulptūrų miške, D. Montvydas (Donny Montell) savo pasirodymą užbaigė šuoliu su guma nuo tilto, o Erika iš grupės SKAMP į sceną keliavo lyg karalienė – nešiojamame soste.
„Purpurinėje naktyje“ buvo neįmanoma suskaičiuoti visų balionų, spalvotų kamuolių ir kitų vaizdo efektų, kurie renginio metu džiugino tiek koncerte buvusius, tiek televizijos ekranuose renginį stebėjusius žiūrovus.
Renginio metu scenos ir eterio žvaigždės pasakojo bei savo pavyzdžiu parodė, jog žaliai gyventi būtina ne vieną dieną balandį, bet ištisus metus. Ir tokia gyvensena bei pasaulėžiūra, priešingai daugelio nuomonei, yra žemiška, praktiška ir lengvai pritaikoma.
Vienas iš spalvingiausių žaliojo koncerto pavyzdžių – ekologiški vedėjų bei atlikėjų kostiumai, apgalvoti iki mažiausios detalės. Dailūs žemės spalvų lininiai rūbai, žaliosios vienybės simbolio – širdies – formos auskarai, „Ekolaboratorijos” dizainerių sukurta Donato Montvydo striukė iš dviračių padangų, oro lengvumo Atlantos suknelė iš plastiko – tai tik nedaugelis kūrybiškų sprendimų, pritaikytų ruošiant rūbus scenos dalyviams.
Visą renginio įvaizdį kūrė bei skirtingus Lietuvos dizainerius vardan šio ekologiško tikslo subūrė stilistė Kotryna Kirdeikytė kartu su kolege Rūta Čepyte.
Koncerto metu netrūko ir šmaikščių momentų. Prieš Liepos Rimkevičienės reportažą apie nykstančius miškus su teatro režisieriumi Gintaru Varnu, žymiausi Lietuvos dvyniai Domas ir Kipras, įkūnijantys medžio stichiją, neištvėrė nepastebėję: „Broli, žiūrėk, dabar medis kalbins paukštį!”.
O vėliau, primindami apie medžių svarbą deguonies gamybai, dvynukai, patys aprengti ekologiškais medžių kostiumais iš perdirbamo plastiko, vienas kitam patarinėjo: „Broli, negadink oro, nes teks po to pačiam viską ir išvalyti…”.
Gintaras Varnas, aistringas ornitologas ir miškų mylėtojas, trumpame reportaže priminė, jog gamta yra didžiausia mūsų vertybė ir ją saugoti reikia kad ir nedideliais, bet realiais veiksmais.
Atkreiptas dėmesys ir į įmonių indėlį žalesnio pasaulio link. Žaliosios Vienybės koncerto partneris BTA skyrė apdovanojimą žaliausiai Lietuvos įmonei – šiemet ja tapo unikali iniciatyva – ekologiškos gyvensenos vaikų darželis „Vaikystės sodas”, kuriame vaikai ne tik nuo mažens rūšiuoja šiukšles, bet ir mokosi būti socialiai atsakingi.
„Šis mokslininkės, kritikės, tačiau visų pirma mamos – Austėjos Landsbergienės – projektas mums paliko didžiulį įspūdį. Tokiame darželyje vaikai subręsta kaip asmenybės, yra auklėjami būti atsakingais, mąstančiais ir aktyviais visuomenės dalyviais. Tai labai graži iniciatyva, tiesianti kelią į žalesnę, sąmoningesnę būsimąją kartą. Nepaprastai džiaugiamės, galėdami bent maža dalimi pripažinti ir įvertinti šias pastangas”, – sako draudimo bendrovės BTA marketingo vadovė Eglė Berentienė.
Bene didžiausią susižavėjimą publika išreiškė ugnies stichijai ir kvapą gniaužiančiam Mios pasirodymui, kuomet dainininkė buvo padegta atvira liepsna. Atlikdama jausmingą dainą „Yra kaip yra“ Mia neslėpė emocijų ir ašarų, tarsi pasidalindama savo skaudžia patirtimi su visais susirinkusiais.
Profesorius Algimantas Čekuolis vaizdo reportaže kaip visad diplomatiškai įvardijo įsisenėjusias Lietuvos energetikos problemas bei įspėjo dėl šalia Lietuvos pasienio statomų naujų atominių gigantų: „atominė energetika nėra nei saugi, nei pigi, ar tuo labiau ekologiška”. Pasak laidų vedėjo, Lietuvai kur kas labiau padėtų ant kiekvieno namo stogo įrengti saulės kolektoriai.
Jūros gaivališką jėgą pristatė Linas Adomaitis, į sceną „įplaukęs” žavinga kanoja, nešama kelių pagalbininkų. Simboliška, kad tuo metu iš tiesų pradėjo lyti, tad atlikėjui prisireikė ir skėčio. Linas Adomaitis sudainavo savo „Eurovizinį” kūrinį „I’m floating to you”, sulaukusį triukšmingų ovacijų.
Po šio pasirodymo dar viename video interviu profesorius Vytautas V. Landsbergis atskleidė daugeliui nežinomų faktų apie mūsiškę Baltijos jūrą. Jis išreiškė didelį susirūpinimą jūros ateitimi, paminėdamas, jog Baltija – sekliausia jūra visame pasaulyje ir visiškai jos vandenys atsinaujina tik per 50 metų.
Po spalvingos ir muzikalios kelionės per visas pagrindines – žemės, metalo, medžio, oro, vandens ir ugnies – stichijas, Žaliosios Vienybės koncertą užbaigė įspūdingo vokalo savininkės ukrainietės Alyoshos pasirodymas.
Savo muziką paskyrusi kovai su ekologinėmis problemomis, atlikėja į sceną įnešė tikrą energijos gūsį. Nors Alyosha dar labai jauna, tačiau jos profesionalumas ir puikus šou abejingų nepaliko. Dainininkė ne tik atliko žymų savo kūrinį „Ty uidioš”, bet ir sušoko specialiai šiam pasirodymui pastatytą šokį kartu su choreografu Šarūnu Kirdeikiu bei jo šokių grupe.
„Šokį Alyoshai buvome pastatę iš anksto, tačiau ji surepetuoti jį turėjo tik renginio dieną. Tai nepaprastai talentinga atlikėja, kuri visus renginio niuansus pajuto ir perėmė iškart. Dainavo gyvai ir puikiai ištvėrė staiga sužvarbusį orą”, – įspūdžiais dalijosi koncerto kūrybos prodiuseris Šarūnas Kirdeikis.
Kitą dieną viešnia iš Ukrainos paskyrė ekskursijai po Vilnių. Neslėpdama susižavėjimo Alyosha prisipažino, jog šis miestas jai labai patinka ir mielai čia grįžtų tiesiog atostogų.
„Dainininkė visos viešnagės metu buvo puikios nuotaikos ir smalsiai domėjosi viskuo, kas dedasi aplink. Jai Žaliosios Vienybės koncerto idėja ir įgyvendinimas paliko puikų įspūdį.
Trijų Karalių eisena, virtusi muzikiniu karavanu, – reginys, užbaigiantis žiemos švenčių sezoną pačia linksmiausia nata. Iš lėto judančiame šventiniame vilkike miestiečius sveikino ne tik patys Karaliai, bet ir žinomi Lietuvos atlikėjai: „69 Danguje“, Studentės ir Paulius, Taja, „Kastaneda“, Evelina Anusauskaitė, Stano ir Deividas Zvonkus, Lina Joy, Mini-Me bei „Kas Jos tokios?“ merginos.
Linksmybių, šviesų, muzikos ir staigmenų netrūko. Naujametinį koncertą pradėjo grupė „Skamp“, pasirodė Violeta ir Vilius Tarasovai, Rosita Čivilytė, grupė „Happyendless“, Atlanta ir 2010-aisiais suspindusios naujos žvaigždės: Nedas su daina „Emilija”, Milita, merginų grupė „Kas jos tokios?”, geriausi TV3 projekto „Lietuvos talentai“ dalyviai.
Ypatingą vakarą kitomis muzikos spalvomis suskambo ryškiausios lietuviškos Kūčių ir Kalėdų giesmės, kurias keitė lietuviškai interpretuoti pasaulinio garso Kalėdiniai kūriniai. „Tyli naktis”, ir daugelis kitų pasaulinių hitų įgavo visai kitą nuotaiką, ramias Kūčių giesmes čia netikėtai užtraukė rokeriai, amerikietiško džiaziuko akordus keitė a cappella dainavimas, gospel choras ir stipriausi šalies balsai pynėsi iki publiką ant kojų pakėlusios “Joy to the World” giesmės.
Kūrybos namai ELITAZ surengė įspūdingą, modernų laikinosios sostinės prekybos centro MEGA 5-erių metų jubiliejaus koncertą, kuriame susirinkusiuosius džiugino įsimintini „Tabami“ ženklo projektai: „Donatas Montvydas goes Michael Jackson“ ir „Erica Jennings goes Madonna“.
Kūrybos namų ELITAZ, TV3 televizijos ir Mažesniųjų brolių ordino 2010 metų gegužės mėnesio pabaigoje surengta labdaros akcija “Vilties telemaratonas” parodė žmonių gerumą ir atjautą sergantiems vėžiu. Akcijos metu Šv. Pranciškaus onkologijos centro Klaipėdoje statybai buvo surinkta daugiau nei 355 000 Lt. Šios idėjos iniciatoriai broliai pranciškonai ir kūrybos namai ELITAZ tikisi, kad ši idėja bus gyva visus metus, o žmonės ir toliau neliks abejingi sergančių šia liga likimui, jų dvasinei ir psichologinei pagalbai.
Renginio metu buvo parodyta reportažų apie šią akciją, pateikta statistika. Šiemet prie akcijos prisidėjo 5 tūkstančiais lietuvių daugiau nei pernai – iš viso apie 15 tūkstančių. Prie akcijos prisijungė ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, premjeras Andrius Kubilius.
Nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ dalyvė Aistė Pilvelytė koncerte atliko savo konkursinę dainą „Melancholija“. Atlikėja scenoje pasirodė vilkėdama suknele iš plastikinių butelių, kurie simbolizavo užterštą jūrą. Kiekvieną atlikėjų dainą lydėjo teatralizuoti šokėjų pasirodymai, vaizduojantys švarinimąsi, kovą su tarša. Muzikinius kūrinius atliko ir Irena Starošaitė, Žilvinas Žvagulis, Linas Adomaitis, Monika Linkytė.
„Nejaugi šiukšlės mus valdo?“ – savo dainoje klausė dainininkas Justas Lapatinskas, kurį į didžiule sidabro spalvos kauke papuoštą sceną atlydėjo motociklai ir būrys šokėjų.
Koncerte parodytame reportaže buvo pasakojama apie šiuo metu ekologija susidomėjusius šou pasaulio atstovus: štai buvusi laidų vedėja Agnė Jagelavičiūtė rūšiuoja šiukšles, dizainerės Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė propaguoja ekologišką madą, o dainininkė Atlanta stengia sveikai maitintis. Atlikėja prisipažino apie gyvenimo kokybę susimąsčiusi gimus dukrytei Saulei ir dabar dažniau perka ekologišką maistą.
Laidos vedėja Nomeda pabrėžė, kad visų laidos vedėjų drabužiai arba jų detalės sukurtos iš šiukšlių, kaip ir didžioji scenos dekoracija – žmogaus veidas.
Laidos „Dar pažiūrėsim“ aktoriai Giedrius Savickas, Rimantė Valiukaitė ir Ramūnas Cicėnas aktyviai ragino visus žiūrovus rūšiuoti šiukšles. Koncerto pabaigoje pasirodė Irena Starošaitė, Žilvinas Žvagulis, su 22 šokėjais pasirodžiusi ir pliusų ir minusų polius įkūnijusi Atlanta, grupės „Šokoledas“, „Studentės“, „Olialia pupytės“.
Renginio pabaigoje nuskambėjo ekologinis himnas, kurį šiai progai sukūrė muzikos prodiuserio Mario Basanov padedamas Donatas Montvydas.
Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.