Jubiliejinio „Lietuvos balso” kėdėse – geidžiamiausi muzikos vardai

Jubiliejinis 10-asis LNK televizijos „Lietuvos balso“ sezonas žada būti ypatingas – ne tik dėl šventinės, kupinos staigmenų ir nostalgijos programos, bet ir dėl išskirtinių  mokytojų, kurie tarpusavyje kovos dėl geriausių šio sezono, o galbūt – ir viso šou dešimtmečio balsų. 

 

 

Jau kitą savaitę, rugsėjo 13 – 14 dienomis „Compensa“ koncertų salėje įrengtoje Balso studijoje, prasidės Aklųjų perklausų filmavimai. Čia kėdes užims keturi šiuo metu geidžiamiausi muzikos vardai. Europą sužavėjusi ir šiuo metu publikos itin trokštama Monika Liu šiemet mokytojų kėdėse bus vienintelė moteris. Jai konkurenciją sudarys trys charizmatiški vyrai:  šiuo metu vienu didžiausių muzikos žvaigždžių Lietuvoje vadinamas Justinas Jarutis, trankiai Vingio parke savo grupės „ba“ dešimtmetį galingu koncertu paminėjęs rokeris Benas Aleksandravičius ir unikalią scenos artisto patirtį sukaupęs, itin plačia diskografija turtingas dainininkas ir aktorius Mantas Jankavičius. 

 

„Esame laimingi, kad „Lietuvos balsas“ per dešimt metų nuolat augo ir mainėsi neprarasdamas aktualumo, projekto mokytojų kėdės išlieka itin trokštamu objektu absoliučiai daugeliui muzikos žvaigždžių. Nors pasirinkimas ir itin platus, šiemet laikėmės jubiliejinės koncepcijos – nusprendėme, kad mokytojų kėdėse geriausiai tiks tie, kurie bus jau išbandę visas Balso versijas, o jų per dešimt sezonų buvo beveik visos įmanomos: „Lietuvos balsas. Vaikai“, „Lietuvos Balsas. Senjorai“, „Lietuvos Balsas. Kartos“ ir, žinoma, pagrindinis „Balsas“, skirtas suaugusiems, siekiantiems proveržio savo muzikos karjerose. Apmaudu tik dėl viena – kad kėdės projekto formate numatytos tik keturios, akivaizdu – per dešimt metų Lietuvos balso“ gerbėjų širdis užkariavo ne vienas nuostabus ir talentingas mokytojas, tad avansu atsiprašau tų, kurie savo superherojaus šiemet neišvys“, – sako „Lietuvos balso“ vyriausiasis prodiuseris Gediminas Jaunius iš kūrybos namų ELITAZ.

 

Nepaleidžia ypatinga nuojauta

 

 

Visi artėjančio sezono mokytojai, jau išbandę projektų „Lietuvos balsas“, „Lietuvos balsas. Vaikai“, „Lietuvos balsas. Senjorai“ ir „Lietuvos balsas. Kartos“ kėdes anksčiau, neslepia jaučiantys, kad šis kartas bus ypatingas. „Labai laukiu starto ir kažkas širdyje kužda, kad sezonas bus stebuklingas, kad atrasime naują ypatingą talentą (ar net kelis), kurie taps Lietuvos scenos mega žvaigždėmis“, – prisipažįsta  Monika Liu. Monikai pritaria ir jau dabar kovingomis nuotaikomis gyvenantis Mantas Jankavičius. „Šis sezonas turės išskirtinį svorį – juk tai yra vieno kokybiškiausių ir svarbiausių Lietuvos muzikinių šou dešimtasis jubiliejus. Esu tikras, kad susirinks geriausi talentai, o aš esu pasiryžęs dėl jų pakovoti, labai noriu kartu nugalėti!“ – entuziazmo neslepia Mantas. 

 

 

Laidos vedėjo Rolando Mackevičiaus teigimu, svarbu įvertinti ir tai, kad per dešimt metų pasikeitė ne tik projekto formatas, mokytojai, bet ir dalyviai. „Ateina nauja karta, kuri yra nuostabi: originali, drąsi, laisva – tą tendenciją pajutome jau ankstesniuose sezonuose, manau, dabar ji atsiskleis visu gražumu. Na, ir nepamirškime, kad tai yra žmonės, kurie užaugo, subrendo su svajone sudalyvauti čia – prieš dešimt metų, kai projektas prasidėjo, jie buvo dar vaikai“.

 

„ba.” nori dar

Pernai projekte debiutavęs alternatyvios scenos ir jaunimo dievukas Benas Aleksandravičius „ba.“ prisipažįsta, kad šiemet projekte dalyvauti sutiko nedvejodamas. „Esu užsivedęs, užsiauginęs, kaip sakoma, „televizinę skūrą“ ir nekantriai laukiu šventinio sezono”, – sako Benas, kurį su projektu sieja ir dar vienas sutapimas: kaip ir „Lietuvos balsas“,  taip ir grupė „ba.” scenoje – jau dešimt metų. „Turėjome labai daug šventinių koncertų,  labai daug emocijų – jaučiuosi maksimaliai pasikrovęs, pilnas idėjų ir labai laukiu, kada galėsiu visu šiuo pasidalinti su kitais. Mokytojų komanda iš viso „cool“!

 

 

Vis iš naujo magiška akimirka

Ko projekte labiausiai tikisi naujoji mokytojų komanda? Justinas Jarutis atvirauja, kad tai – jaudinantis momentas, kai lauki magiškos akimirkos, kada tave iki gelmių palies naujas balsas. „Jausmas visada yra toks pats „vau“, nesvarbu kelintą kartą sėdi mokytojo kėdėje“, – sako Justinas ir intriguoja, kad po tokių produktyvių metų tikrai turi ką vėl pasakyti ne tik kaip atlikėjas, bet ir kaip mokytojas, kaip žmogus. „Jaučiu, kad susikaupė“, – prisipažįsta Justinas. 

 

Intriguojančios sezono naujienos

LNK „Lietuvos balso“ kūrėjai atskleidžia, kad naujajame sezone žiūrovų laukia intriguojančios naujienos, o mokytojams paruoštas ne vienas iššūkis. Jau nuo aklųjų perklausų bus pokyčių. Mokytojai šiemet galės neribotai rinktis į savo komandas jiems patikusius balsus, vis dėlto į muzikines dvikovas patekti galės tik patys verčiausi. Ką galiausiai pasirinks mokytojai, paaiškės aklųjų perklausų didžiosios atomazgos metu.

Vis dėlto didžiausios sezono intrigos laukia projekto pabaigoje. Jubiliejinio „Lietuvos balso“ finalas pirmą kartą per dešimt metų vyks Kaune, Žalgirio arenoje. Šiemet finale susikaus net 10 finalininkų. Tiesa, kurių mokytojų komandų nariai pasieks finalą, šiemet paaiškės naujame, dar Lietuvoje nematytame etape. 

„Kryžminės kovos“ – taip vadinsis didžioji sezono intriga. Tai naujoviški pusfinaliai, kuriuose mokytojai, tarsi šachmatų turnyre kausis dėl vietų didžiajame finale. „Kryžminėse kovose“ mokytojai kaskart vienas kitam mes iššūkį į muzikinę kovą siųsdami savo komandos narį. Jų pergalę lems 100 atrinktų publikos dalyvių – jie ir spręs, kurio mokytojo atstovas laimi dvikovas ir kam verta patikėti garbę pasirodyti jubiliejiniame finale, kuris 2023 balandžio 30 dieną nugriaudės Žalgirio arenoje Kaune“, – naujienomis dalijasi prodiuseris Gediminas Jaunius. 

 

 

Jubiliejinį dešimtojo „Lietuvos balso“ sezono premjerą LNK žiūrovai išvys 2023-aisiais. „Lietuvos balso“ aklosios perklausos bus filmuojamos jau kitą savaitę, rugsėjo 13-14 dienomis, koncertų salėje „Compensa“, nemokamai galima stebėti užsiregistravus www.elitaz.lt