Wondermaze Affair – renginys, patirčių kartelę pakėlęs į didžiausias aukštumas

Wondermaze Affair

Antrą kartą aviacijos gigantai FL Technics kūrybos namams ELITAZ patikėjo organizuoti vienos didžiausių pasaulinės aviacijos sektoriaus parodos MRO BEER finalinį vakarą.

Birželio 26 dieną įvyko itin lauktas WonderMaze Affair renginys, kuriame subūrėme beveik 100 talentingų atlikėjų ir artistų tam, kad 800 svečių iš viso pasaulio sukurtume reginį, kuris niekada neleistų pamiršti Vilniaus.

Unikalioje AeroCity erdvėje talpinančioje verslo klasės Bombardier CRJ 200 lėktuvą įrengėme paslaptingą įvykių ir patirčių labirintą, kuriame kiekvienas kampelis ir kiekvienas kambarys pasakojo intriguojančias Vilniaus miesto paskalas ir legendas, pažadinant visus svečių pojūčius. Svečiai stebėjo, klausėsi, jautė, ragavo ir patyrę tai, kuo Vilnius turi didžiuotis. Turėjome aiškų tikslą – parodyti Vilniaus miestą iš nematytos, intriguojančios pusės ir sukurti mažiausiai šimtą priežasčių čia sugrįžti dar ne vieną kartą.

Svečius pasitikome dvejose unikaliose erdvėse – mėlynajame sode, kuriame traukos akcentu tapo SPACES sukurta instaliacija – įspūdingas fontanas bei labirintu virtusiame Aerocity pastate. Būtent čia įsikūrė įsimintos erdvės, kurių kiekviena reprezentavo vis kitą mūsų miesto pusę, gandą ar legendą.

Magiškajame ZAPPA GARDEN sode atidavėme duoklę ne tik vienu žaliausiu Europoje laikomu Vilniaus miestui, bet ir legendiniam atlikėjui Frank Zappa, kurio muzika žaliąjį sodą kaskart paversdavo psichodeline erdve, o užburiančio grožio ŠOK ŠOK kolektyvo fėjas – neoninėmis deivėmis.

Autentiškas FOLK MEETS SPIRITS baras atidavė duoklė tikriems lietuviškiems gėrimams ir kulinariniam paveldui, kuriame žymusis Ansamblis Lietuva atskleidė kokia gili yra mūsų šalies folkloro istorija.

Tamsiajame HAUNTED LEGEND kambaryje kvietėme aštrius pojūčius mėgstančius svečius. Čia visiškoje tamsoje, profesionalios šokėjos kartu su pasaulyje garsius multiinstrumentalistu Valdu Petreikiu atkūrė šiurpuliukus keliančią paslaptingųjų Vilniaus požemių ir Basilisko istoriją.

Rožiniame BEETROOT HIDEAWAY kambaryje atidavėme duoklę Vilnių Europoje garsinančiam šaltibarščių festivaliui ir leidome žaismingai paragauti šio patiekalo keisčiausių tekstūrų ir formų pavidaluose.

QUIRKY VILNIUS erdvėje leidome pažvelgti ir į kadaise buvusį išdykysį ir nuodėmingąjį Vilnių ir jo gatvių paslaptis, sukurdami raudonąjį klubą, kuriame eksliuzyvines patirtis dalino Nijinsky kabareto meistrai.

Vakaro metu talentingiausi aktoriai ir atlikėjai atgaivino  istorinius personažus, tapusius viso renginio vedliais, kurie leido Vilniaus istoriją pamatyti ir išgirsti jų akimis. Perfonso meistrė Monika Dirsytė, Baltijos Baleto teatro šokėjai, Ansamblis Lietuva su šokėjais ir choristais priešakyje, burleskos meistrai, operos ir pop muzikos profesionalai, akrobatai, muzikantai ir aktoriai sukūrė nepamirštamus reginius, atskleisdami koks spalvingas, talentingas ir pilnas  paslapčių yra Vilniaus miestas.