Naujas Donato Montvydo koncerto filmas: „Nebijau parodyti, koks esu“

 

Nuo vasario 9 d. „Telia TV“ žiūrovai „Play“ platformoje galės mėgautis dar vienu išskirtinio turinio kūriniu – koncerto filmu „Donatas Montvydas. 1987”. Po gruodžio mėnesį įvykusios ir gausaus dėmesio sulaukusios Justino Jaručio koncerto filmo premjeros šį kartą scenos ir širdies užkulisius atveria atlikėjas ir kompozitorius Donatas Montvydas.

 

 

 

Unikali muzikinė patirtis

 

Koncerto filmo žanras žiūrovams suteikia galimybę iš itin arti pamatyti sudėtingą koncerto kūrimo procesą, atskleidžia atlikėjo ir su juo dirbančios komandos emocijas ir, kaip sako patys kūrėjai, tikrąja ta žodžio prasme leidžia žiūrovui pabuvoti paslaptinguose užkulisiuose.

 

„Telia TV“ vadovė ir koncerto filmų ciklo bendraautorė Vitalija Kibildė akcentuoja, kad toks muzikinis žanras parodo ne tik atlikėjo, bet ir Lietuvos muzikinio pasaulio brandą.

„Didžiuojamės galintys Lietuvos auditorijai toliau pristatyti naują muzikinį žanrą bei fiksuoti Lietuvos muzikos šlovės olimpe esančią dabartį. Tikiu, kad atlikėjo gyvenimas ir pasiruošimas yra dalis kulminacijos, kurią tik ribotas žiūrovų kiekis gali išvysti arenoje. Tokiu būdu filmo vaidmuo tampa ypatingai svarbus. Gyvenimas ruošiant svarbų kūrybinį įvykį yra nedaloma pasirodymo sudedamoji dalis, kuri išbaigia svarbiausią muzikos ir atlikėjo gyvenimo etiudą bei dovanoja žiūrovui unikalią muzikinę patirtį“ , – sako Vitalija Kibildė.

 

Koncerto filmo kūrėjai – režisierius Tomas Skamaročius ir prodiuseris Gediminas Jaunius, kuris šio filmo kūrybiniame procese sugrįžta prie savo pirmosios „televizinės“ profesijos bei imasi dokumentinės dalies redaktoriaus vaidmens.

 

 

„Donatas Montvydas yra išskirtinio darbštumo ir ypatingo talento lietuvis, kurio pasaulinio lygio ambicijų nevaržo mažos šalies kontekstas. Be abejonės, koncerto filme dominuoja meistriškai pastatytas šou, kurio pagrindiniu režisieriumi yra pats Donatas Montvydas. Tačiau, regis, mums pavyko išnaudoti visas pasitaikiusias progas parodyti, koks Donatas yra kasdienybėje, kokie žmonės jį supa, kaip gimsta jo muzika ir visas kvapą gniaužiantis šou. Kuluarai knibždantys legendų ir daug kūrybinės aistros bei ašarą spaudžiančios akimirkos ne kartą kėlė minčių, jog pavyko užfiksuoti Lietuvos muzikos istorijai reikšmingų momentų.“ – įspūdžiais dalinasi Gediminas Jaunius, kūrybos namų „Elitaz“ prodiuseris.

 

Filmo komanda atskleidžia, kad kuriant dokumentinę dalį, pavyko užfiksuoti unikalių momentų. Žiūrovų laukia itin intymūs repeticijų kadrai, kuriuose rasime ir nuovargio išprovokuotų konfliktų, taip pat ir atviro, nepadailinto santykio su artimiausiais žmonėmis. Bus gausu jautrių šeimyninių momentų, vienas tokių – jaudinantis Donato tėčio Algirdo Motvydo pasirodymas su sūnumi.

 

Kūrybos pikas

 

Koncertinį šou „1987”, aplink kurį ir sukasi visas veiksmas, Donatas vadina savotišku kūrybos piku, kuriame sudėta gerokai daugiau nei vien mylimiausi kūriniai: tai ir patirtis, žinios, sutiktų žmonių įtaka jo gyvenime ir dar daug visko, kuo norėjo pasidalinti iš to, ką sukaupė savo karjeros kelyje.

 

 

„Kiekvieną kartą, kai žiūriu savo koncerto filmą, mane jis labai, labai sujaudina. Tiesiog vėl pamatai tą ilgą, nelengvą procesą, kuris šiaip niekada nėra užfiksuojamas, prisimeni, kiek iš tiesų daug darbo buvo įdėta, kiek žmonių prisidėjo, kad koncerto stebuklas įvyktų“, – sako Donatas Montvydas. Paklaustas, ar yra lengva ir taip jaudulį keliančiose akimirkose jomis dalintis dar ir su kameromis, Donatas pabrėžia, kad jau seniai apsisprendė, kad su žiūrovais bus itin atviras. „Nelabai bijau parodyti, koks aš esu. Jei savęs gėdyčiausi prieš žmones, tai ką transliuoju tiesiog nebūtų nuoširdu. Taigi susigyvenau su tuo, kad kamera vaikščios paskui mane visur ir bandys fiksuoti visas akimirkas. Labai džiaugiuosi, kad žiūrovai galės pamatyti, kaip iš tiesų viskas yra tikra ir žemiška“.

 

Koncerto filmą „Donatas Montvydas. 1987” bus galima pamatyti jau nuo Vasario 9 d., „Telia TV“ platformoje, „Play“ turinio bibliotekoje.