LNK muzikinis projektas „Lietuvos balsas. Senjorai“ gavo „Oskarą“ už žmogaus teises

„Neįtikėtina, kad dabar, kai dėl koranoviruso epidemijos grėsmės šešiasdešimtmečiai jaučiasi esą visuomenės užribyje, praėjusiais metais LNK televizijos transliuotas šou „Lietuvos balsas. Senjorai“ kaip tik kvietė vyresnio amžiaus žmones iš namų šešėlio lipti į didžiąją sceną, – sako LNK programų direktorius Jurgis Jefremovas, sutikdamas žinią apie išskirtinį apdovanojimą, atitekusį LNK muzikiniam projektui. – Kviesime ir vėl“.

 

Šou „Lietuvos balsas. Senjorai“ apdovanotas prizu „Geriausias amžius – mano amžius“ už televizinių stereotipų apie vyresnio amžiaus žmones laužymą. Pirmąjį šios laidos sezoną LNK transliavo 2019 metais, į jį registruotis kviesdama dalyvius nuo 60 metų.

 

Apdovanojimas „Geriausias amžius – mano amžius“ skiriamas už iniciatyvą, skatinančią realizuoti savo potencialą ir tikslus darbe, laisvalaikiu ar užsiimant visuomenine veikla, nepaisant stereotipų apie jauną ar vyresnį amžių, už nuopelnus vienijant įvairaus amžiaus žmonių kartas.

 

Septintieji Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai buvo iškilmingai išdalyti ketvirtadienį Valdovų rūmuose. Žmogaus teisių „Oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti labiausiai 2019 metais šioje srityje pasižymėjusiems asmenims bei organizacijoms.

 

„Šiuo apdovanojimu dalinuosi su visa gausia komanda, 2019-ųjų vasarą filmavusia šį išskirtinį projektą. Ačiū projekto dalyviams, senjorams už padrąsinantį įkvėpimą nebijoti senatvės, o gal net jos laukti. Geriausias laikas gyventi visada yra dabar“, – sako projektą prodiusavusios kompanijos ELITAZ vadovas Gediminas Jaunius.

 

Apdovanojimus organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu. Laureatai išrenkami sudėjus visuomenės bei ekspertų komisijos balsus.

 

Tai jau antras „Lietuvos balso“ apdovanojimas po sėkmingo 2019-2020 metų projekto sezono. „Lietuvos balsas. Vaikai“ Lietuvos radijo ir televizijos komisijos konkurse „Pragiedruliai“ pelnė geriausios pramoginės laidos titulą.