Klaipėdoje įvyko pirmasis F2 vandens formulių pasaulio čempionato etapas – vienas lietuvis nestartavo, E. Riabko rezultatu neliko patenkintas

Šiandien Klaipėdos Kruizinių Laivų terminale, uosto laivybos kanale prasidėjo adrenalino kupinos F2 vandens formulių pasaulio čempionato kvalifikacinės varžybos. Prie starto linijos stojo devyniolika profesionalių vandens bolidų pilotų iš viso pasaulio, tarp kurių ir du Lietuvos atstovai – Edgaras Riabko ir Egidijus Dagilis.

 

Gyvai stebėti pasaulio čempionato atvyko tūkstančiai žiūrovų, šimtai jų susirinko ir specialioje VIP zonoje. Vandenį raižančių bolidų pilotus iškart po pasirodymo kalbindavo ir dėl šio čempionato į LRT eterį sugrįžusi Ugnė Siparė.

 

Šiandien 17 valandą čia įvyko kvalifikaciniai plaukimai. Pirmojoje 20 minučių kvalifikacijoje plaukė 18 vandens formulių, kurias valdė pilotai iš 12 pasaulio šalių. Geriausią laiką parodę 15 pilotų pateko į antrąjį kvalifikacinį plaukimą, kuris truko 15 minučių, o visi anksčiau užfiksuoti laikai buvo anuliuojami. Deja tačiau dėl techninių kliūčių Lietuvos atstovui Egidijui Dagiliui startuoti nebuvo leista ir varžybų jis nebetęsė.

 

Puikius rezultatus ankstesniuose pasaulio čempionatuose rodęs E. Riabko pirmojo etapo pradžioje važiavo vos 15 vietoje, tačiau paskutinėmis sekundėmis pagerino rezultatą ir pirmąjį kvalifikacijos etapą užbaigė 14 pozicijoje, taip patekdamas į antrąjį, kuriame deja finišavo 12 vietoje. Tai lėmė, jog trečiame kvalifikaciniame etape E. Riabko nebedalyvavo, tačiau atsigriebti tikisi rytoj.

 

„Nelabai esu patenkintas savo rezultatu. Variklis atrodo dirba gerai, bet nesu patenkintas pasirodymu, atsargumą vis tiek pasilikau. Vis dėl to  varžybos nesibaigė, jos tik prasidėjo, yra rytojus, viskas tuomet ir paaiškės. Manau, kad šįryt per mažai pasitreniravau, žinoma yra ir nuovargis, nors ir bandau parodyti, kad esu žvalus, bet organizaciniai reikalai šiek tiek kišo koją. Visą laiką plaukdamas girdėjau, kad trūksta labai nedaug, bandžiau spausti, bet yra kaip yra. Rytojaus planas yra labai rizikuoti, sudėti patį lengviausią sraigtą, kuris ant starto geriausiai šauna, bet paskui su tokiu plaukti nebus lengva, bet ką padarysi, reikės gintis. Jaučiu visų palaikymą, rytoj atiduosiu visas jėgas“, – po kvalifikacijos kalbėjo E. Riabko, kuris preliminariai rytoj startuos iš dvyliktos pozicijos.

 

Į trečiąjį kvalifikacijos etapą iš 19 pilotų pateko tik 6 greičiausi: Rashed Al Qemzi, Tobias Munthe-Kaas, Stephan Arand, Colin Jelf, Mansoor Al Mansoori ir Giacomo Sacchi,  kurie čia kovojo dėl geriausios starto pozicijos rytoj įvyksiančiame finale. Geriausiu rezultatu šį etapą užbaigė Giancomo Sacchi iš Latvijos, antrasis liko 21 metų sportininkas iš Estijos Stefan Arand.

 

Vandens formulių F2 pasaulio čempionato finalas įvyks rytoj, sekmadienį 17 valandą. Jį galima stebėti gyvai Klaipėdos Kruizinių laivų terminale arba tiesiogiai per LRT.