Klaipėdoje įvyko F2 vandens formulių pasaulio čempionato paradas ir spaudos konferencija – žadamas neeilinis pasaulinio lygio reginys

Jau šį savaitgalį, rugpjūčio 12-13 dienomis Klaipėdos Kruizinių laivų terminale įvyks F2 vandens formulių pasaulio čempionato pirmasis etapas, kuriame dėl pasaulio čempiono titulo varžysis net 19 profesionalų iš 12 pasaulio šalių. Milijonams žmonių stebint tiesioginę transliaciją visame pasaulyje, Klaipėdos uosto laivybos kanalas pirmą kartą istorijoje pajaus, ką reiškia, kai čia bangas kels net 200 km/val greitį galinčios išvystyti galingos vandens formulės.

 

Šį vakarą klaipėdiečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę išvysti įspūdingus bolidus su iškeltomis jų šalių vėliavomis, Kruizinių laivų terminale įvykusiame specialiame parade. Iškart po parado čia buvo surengta ir spaudos konferencija, kurios metu organizatoriai, sportininkai ir kiti prisidėję prie šio neeilinio pasaulinio lygio sporto reginio, kalbėjo apie tai, kas šį savaitgalį lauks visų susirinkusių.

 

Vedėjo Gintauto Šutavičiaus moderuojamoje spaudos konferencijoje dalyvavo Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus, Klaipėdos uosto direktorius Algis Latakas, transliacijos režisierius Tomas Skamaročius, UIM lenktynių direktorius Luis Ribeiro, kūrybos namų ELITAZ vyriausiasis prodiuseris Gediminas Jaunius, Lietuvos techninio sporto federacijų asociacijos prezidentas Karolis Ramoška, čempionato organizatorius bei dalyvis Edgaras Riabko bei Abu Dabio atstovas ir tris kartus pasaulio čempionas Rashed Al Qemzi.

 

„Į Klaipėdos miesto istoriją įsirašo naujas puslapis. Net giliame sapne neturėjau tokios svajonės, kuri yra šiandien čia ir dabar. Noriu padėkoti E. Riabko, kuris netikėtai atvyko ir paagitavo turėti tokį renginį. Visą tai ką šiandien čia darom yra tik pirmas žingsnis šioje ilgoje kelionėje, tikimės, kad jis įvyks dar ne kartą ir tai taps tradicija. Dėkoju susisiekimo ministrui ir uosto direktoriui, kad davė sutikimą, kad toks renginys šiandieną čia įvyktų“,  − kalbėjo Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

 

„Renginys, kuris įvyks čia bus sėkmingas tuo atveju, jei bent vienas jaunuolis nueis nuo kompiuterinių žaidimų ir simuliatorių ir gyvai pabandys, ką reiškia toks sportas ir tokios lenktynės ir tęs Lietuvos atstovo Edgaro Riabko darbą. Mūsų uostas visuomet siekia būti moderniu ir šis čempionatas yra tai, kas taip pat padeda eiti šiuo keliu ir kartu garsinti Klaipėdos miestą“, − kalbėjo uosto direktorius Algis Latakas.

 

„Trečius metus rengiame šį čempionatą Lietuvoje. Džiaugiamės, kad šiemet renginį transliuos nacionalinis transliuotas LRT tai reiškia, kad renginys tikrai sulaukia didžiulio žiūrovų susidomėjimo. Renginys demonstruoja potencialą ne tik Lietuvos kontekste, bet ir tarptautiniame. Visų tikslas yra toks pat – kad Lietuva atrodytų šiuolaikiškai ir moderniai ir kad čia ir toliau vyktų pasaulinio lygio čempionatai. Kviečiame visus atvykti ir stebėti šį reginį  ir gyvai ir tuo pačiu metu savo išmaniuosiuose, nes ten galėsite išvysti tai, ko nepamatysi plika akimi – kas vyksta bolido viduje, kokios emocijos lydi sportininkus ir kaip atrodo tokių varžybų užkulisiai – tam turime net 16 kamerų, kurios nepraleis nei vieno svarbaus momento“, − spaudos konferencijoje apie varžybas ir jų transliaciją kalbėjo trečius metus šį renginį Lietuvoje organizuojantis Kūrybos namų ELITAZ vyriausiasis prodiuseris Gediminas Jaunius, kviesdamas visus atvykti ir nemokamai stebėti pasaulinio lygio varžybas.

 

Pirmą kartą pasaulio čempionate, šiemet Lietuvą atstovaus net du pilotai: Edgaras Riabko ir Egidijus Dagilis. Šiais metais E. Riabko ne tik ruošėsi sau ypač svarbiam startui, bet ir prisidėjo prie paties čempionato įgyvendinimo. Sportininkas patikino, kad jo tikslas šiame čempionate tik vienas –  auksas, o Klaipėdos trasa nebus pati lengviausia.

 

„Plaukimas šiame uoste mums sportininkams, taps iššūkiu, nes čia yra betoninės krantinės, o tai reiškia, jog plaukiant  sugrįžta mūsų pačių sudaromos bangos, kas mūsų plaukimą pavers iššūkiu.  Prieš kelias dienas buvo didžiulis vėjas Klaipėdoje ir tokiomis sąlygomis tikrai negalėtume plaukti, vis tik dabar džiaugiamės, kad numatomas puikus oras, mažas vėjas, kas lenktynes pavers ne tokiomis pavojingomis, o mums padės šioje trasoje išvystyti tikrai didžiulį greitį. Dirbau labai daug, bet treniravausi ir šiam čempionatui ruošiausi taip pat daug ir tikrai pavyko pasiekti puikius rezultatus. Tikiu, kad šiemet pavyks pasiekti ir auksą“, –   kalbėjo Lietuvos atstovas E. Riabko.

 

F2 vandens formulių pasaulio čempionato kvalifikacinės varžybos įvyks jau rytoj, 17 val. Klaipėdos Kruizinių laivų terminale, o čempionato Grand Prix varžybos – tuo pačiu laiku, sekmadienį. Iškart po jų – 19:30 val. įvyks ir iškilminga apdovanojimų ceremonija. Abi dienas čempionatą transliuos LRT televizija.