Klaipėdoje pasibaigė F2 vandens formulių pasaulio čempionato pirmasis etapas – pirmoje vietoje Abu Dabio atstovas

Šiandien Klaipėdos Kruizinių Laivų terminale, uosto laivybos kanale įvyko F2 vandens formulių pasaulio čempionato finalas. Prie starto linijos stojo devyniolika profesionalių vandens bolidų pilotų iš viso pasaulio, tarp kurių ir Lietuvos atstovas – Edgaras Riabko. Vakar vykusios kvalifikacinės varžybos lietuvio nenudžiugino – po dviejų kvalifikacijos etapų, į trečiąjį jis nepateko, todėl šiandienos finale startuoti galėjo tik iš vienuoliktos pozicijos. Finalo starto pozicija pilotams labai svarbi, plaukimas pirmuoju numeriu leidžia pirmam pasiekti geltoną bujų, už kurio prasideda lenkimai, o esančiam priekyje leidžia plaukti lygiu vandeniu, tuo tarpu plaukiantiems už jo –  aplenkti lyderį labai sunku. Pirmoje pozicijoje šiandienos finale startavo vakar dienos lyderis Giancomo Sacchi atstovaujantis Monaką.

 

Dar vakar Edgaras Riabko dalinosi planais šiandieną startuoti susidėjus lengviausią sraigtą, kas leistų pasiekti maksimalų greitį starto metu, tačiau šį kartą pilotui plaukimas nebuvo toks sėkmingas ir E. Riabko šiose varžybose liko 11 vietoje. Deja, E. Riabko nepavyko iškovoti nei vieno įskaitinio taško. Vis tik šiame pasaulio čempionate liko dar trys etapai, tad užkopti ant pakylos Lietuvos atstovas dar turi šansų.

 

Po įnirtingų 45 minučių trukusių varžybų, pirmuoju numeriu šį čempionatą užbaigė tris kartus F2 vandens formulių pasaulio čempionu jau tapęs Abu Dabio atstovas Rashed Al Qemzi. Antroje vietoje liko Didžiosios Britanijos atstovas Colin Jelf, o trečias – Stephan Arand iš Estijos.

 

„Tai buvo geras startas iš ketvirtos pozicijos, mano tikslas buvo veržtis į priekį ir išvengti susidūrimų. Prasiveržęs į priekį labai stengiausi išlaikyti savo poziciją ir atidaviau visas jėgas, kad finišuočiau pirmas. Mano tikslas ketvirtą kartą tapti pasaulio čempionu, to ir sieksiu kituose trijuose etapuose. Esu dėkingas savo komandai, kuri stipriai prisideda prie mano pergalių“, – po varžybų kalbėjo pirmos vietos nugalėtojas Rashed Al Qemzi.

 

Šiame pasaulio čempionate pilotų laukia dar trys etapai Italijoje ir Portugalijoje. Kitas vandens formulių F2 pasaulio čempionato etapas rugsėjo 1-3 dienomis vyks Italijoje.