Vandens formulių pasaulio čempionatas Klaipėdos uoste: prašo susipažinti su schema ir reguliavimais

Rugpjūčio 12–13 dienomis Klaipėdos uosto laivybos kanale rengiamas vandens formulių pasaulio čempionato etapas. Tokios varžybos uoste vyks pirmąkart, tad tiek ketinančių renginį stebėti gyvai Kruizinių laivų terminale arba Smiltynėje, tiek turinčių savo laivus prašoma susipažinti su varžybų schema ir laivybos uosto akvatorijoje reguliavimais.

 

„Nežinau, kiek tai matoma plika akimi, bet Klaipėdos uostas keičiasi, turi ambicijų tapti ne tik kokybišku, efektyviu, saugiu, tausojančiu aplinką, bet ir tarnaujančiu visuomenei per įvairias socialines veiklas. Vienas iš naujausių projektų, kuris dar prieš kelis metus atrodė neįmanomas – F2 vandens formulių pasaulio čempionato etapas uosto akvatorijoje. Vaikštome ant palaikymo ir pasmerkimo briaunos, bet nuoširdžiai tikime, kad šis naujas potyris suteiks galimybę krovos statistikoje įsirašyti žmonių pasitenkinimo eilutę, o laimėjus Lietuvos atstovui pasiekimą – ne tik pakrautu didžiausiu laivu, bet ir čempiono medaliu. Labai prašome visų palaikymo, supratimo, įdėmaus susipažinimo su galimybėmis vykdyti laivybą varžybų metu. Emocijos ir Klaipėdos uosto žinomumas pasaulyje garantuotas“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

 

Ties Danės upės žiotimis Šiauriniame rage, Pilies uostu Kruizinių laivų terminale ir iš abiejų trasos pusių uosto laivybos kanale rugpjūčio 12–13 dienomis patruliuos policijos ir pasieniečių laivai, kurie draus pašalinių laivų patekimą į trasos zoną. Rugpjūčio 12 dieną turintys savo laivus patekti į uosto akvatoriją ir judėti ja galės iki 11 val., nuo 14 iki 16 val. ir nuo 20 val. iki rugpjūčio 13 dienos 11 val. Sekmadienį judėjimas bus galimas kaip ir dieną prieš tai: iki 11 val., nuo 14 iki 16 val. ir nuo 20 val. Laivų švartuoti ir jų inkaruoti uosto akvatorijoje trasos zonoje galimybės taip pat nebus sportininkų treniruočių ir varžybų metu.

Varžybas stebėti ir sportininkus palaikyti bus galima keliais būdais: žiūrint transliaciją lrt.lt portale arba per LRT televiziją, nusipirkus bilietą ir sėdint tribūnoje ar VIP zonoje bei nemokamai tam tikrose zonose Kruizinių laivų terminale ir Smiltynėje. Žiūrovų taip pat prašoma įvertinti pasirinktą vietą stebėti varžybas ir, esant poreikiui, laiko sąnaudas, kurių prireiks nusprendus persikelti keltu į vieną ar kitą pusę.

Dėl planuojamo didelio bei momentinio keleivių srauto rugpjūčio 12–13 dienomis Šiauriniame rage (Senoji perkėla, Danės g. 1) AB Smiltynės perkėla organizuos dviejų keltų darbą: į pagalbą keltui „Nida“ atvyks keltas „Baltija“. Keltai kursuos pagal įprastą grafiką kas 30 min. Esant būtinybei AB Smiltynės perkėla planuoja dirbti be grafiko: kursuos dažniau nei numatyta tvarkaraštyje.

 

Atkreipiamas dėmesys, kad kvalifikacinių varžybų ir varžybų metu rugpjūčio 12–13 dienomis nuo 17 iki 19 val. keltų laivyba bus sustabdyta.

 

Informaciją apie kelto judėjimo tvarkaraščio pasikeitimus galima matyti AB Smiltynės perkėla puslapio ar mobiliosios programėlės geltonoje eilutėje. Naujojoje perkėloje (Nemuno g. 8) keltai dirbs įprastai, renginys keltų darbui įtakos neturės.

 

Rugpjūčio 12–13 dienomis nuo 17 iki 19 val. Uosto direkcijos Laivų eismo tarnyba ribos krovai skirtų laivų judėjimą uosto akvatorija.