Renginių organizavimo sektoriaus bendruomenė pateikė oficialų kreipimąsi į Vyriausybę dėl pagalbos renginių sektoriui

Dėl susiklosčiusios situacijos ir šalyje paskelbto karantino, kurio metu yra draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas bei visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai ir susibūrimai, šią savaitę renginių sektoriuje veikiančios bendrovės nusprendė steigti renginių organizatorių asociaciją, kurios pagrindinis tikslas šiuo metu – sutelkti renginių sektoriaus bendruomenę ir kaip įmanoma stipriau ir vieningiau prisidėti prie visuomenės socialinio saugumo išsaugojimo.

 

Dėl koronaviruso grėsmės šalyje paskelbus karantiną, renginių organizavimo industrija visiškai neteko galimybės dirbti ir gauti pajamas. Dėl šios situacijos visas sektorius susidūrė su didžiausiu iššūkiu – žmonių darbo vietų išsaugojimu. Šiandien steigiama asociacija, palaikoma didelio būrio renginių organizavimo sektoriaus įmonių, oficialiu raštu kreipiasi į valstybės institucijas su prašymu skirti lengvatas šiuo metu bene didžiausią nuostolį patyrusiam renginių sektoriui.

 

„Juridiniai ir fiziniai asmenys, užsiimantys renginių organizavimu ir teikiantys su renginių organizavimu susijusias paslaugas, prarado bet kokią galimybę vykdyti savo veiklą. COVID-19 stipriai paveikė kiekvieną visuomenės narį, tačiau tikime, kad visi kartu įveiksime šį išbandymą ir pasibaigus kriziniam laikotarpiui visos šios ūkio šakos įmonės toliau prisidės prie Lietuvos ekonomikos vystymosi. Šiuo metu renginių organizavimo sektoriaus organizacijų pagrindinis tikslas – išsaugoti darbo vietas ir išlaikyti šios ūkio šakos gyvybingumą. Siekdama išgyventi krizės laikotarpį, renginių organizavimo įmonių bendruomenė, kurią telkiame ir atstovaujame, kreipiasi ir prašo valstybės institucijų pagalbos – be jos renginių organizavimo industrija tiesiog neišliks. Renginių sektoriaus problemos valstybiniu lygiu jau sprendžiamos daugelyje Europos Sąjungos šalių, tad labai tikimės, kad ir Lietuvoje mūsų sektorius nebus paliktas be pagalbos”, – kreipimąsi į Vyriausybę komentuoja asociacijos pirmininku išrinktas kūrybos namų ELITAZ prodiuseris Gediminas Jaunius.

 

Bendradarbiaudami su valstybės institucijomis, renginių organizavimo industrijos atstovai tikisi išsaugoti daugiau nei trylika tūkstančių darbo vietų – tiek šiuo metų renginių sektoriuje dirbančių darbuotojų.

 

„Esame pasiruošę padėti valstybinėms institucijoms ir privačiam sektoriui. Neatlygintinai teiksime organizacines paslaugas, telksime visuomenėje gerai žinomus ir socialiai atsakingus atlikėjus, menininkus, kūrybininkus, siekiant iškomunikuoti reikalingą informaciją visuomenei, mūsų visų ramybės ir saugumo vardan“, – užbaigia ROA pirmininkas Gediminas Jaunius.