Regėjimo negalią turinti „Lietuvos balso“ dalyvė: „Noriu įkvėpti kitus, kad jie gali viską“

 

Šį sekmadienį LNK televizijos eteryje prasidės paskutinė „nokautų“ etapo laida. Pagaliau paaiškės visi mokytojų pasirinkti dalyviai, kuriems liks vos vienas žingsnis iki didžiojo finalo – dvikovos. Dėl galimybės siekti savo svajonės projekte dalyviai bus pasiruošę scenoje atiduoti visą save ir sukurs pasirodymus, kurie iš savo kėdžių ne kartą pakels ir pačius mokytojus, o jų sprendimus padarys itin sudėtingus.

 

Tarp šios laidos žvaigždžių ir savo pozityvumu „aklosiose“ perklausose visus mokytojus ir žiūrovus nuginklavusi Liveta. Merginos, kuri nuo gimimo turi regos negalią ir beveik nieko nemato, viena didžiausių svajonių dainuoti ir būti scenoje.

 

„Vaikystėje žiūrėdavome balsą ir su mama pasvajodavom, kad gal ir aš vieną dieną galėčiau stovėti toje scenoje. Bet tuomet tuo dar netikėjau. Tuomet labai nepasitikėjau savimi. Iki dabar negaliu patikėti, kad esu čia, tikrai galvojau, kad man niekas neatsisuks, jau buvau patikėjusi, kad ėjau be reikalo ir tuomet paskutinę sekundę, Monique paspaudė raudoną mygtuką. Visi sakė, kad aš negaliu, bet štai – pasirodo, kad galiu“, − apie svajonę sudainuoti projekto scenoje pasakoja dalyvė.

 

Regos negalią turinti Liveta mato tik 4% ją supančio pasaulio. Ir nors nuo pirmų žingsnių projekte spindėjo pozityvumu, tačiau savo istorija sugebėjo sujaudinti visus mokytojus. Liveta pripažino, kad dėl savo negalios dar ne taip seniai patyrė labai daug patyčių.

 

„Anksčiau iš manęs labai tyčiodavosi. Labai į tai reaguodavau, būdavo skaudu, grįžusi nuolatos verkdavau. Tačiau vėliau pasitikėjimas savimi išaugo, kuo labai stipriai džiaugiuosi. Užsiauginau storą odą. Žiūriu dabar į veidrodį ir sakau sau, kad esu visai graži, o anksčiau į save tiesiog negalėdavau žiūrėti. Manau, kad tiesiog reikia nustoti savęs gailėti, būti savimi ir džiaugtis gyvenimu. Ir juk atsiras tokių žmonių, kurie jus priims tokius, kokie esate“, − sako Liveta, privertusi ir pačius mokytojus atsiverti apie mokykloje patirtas patyčias.

 

Vis tik pati Liveta, savo dalyvavimu tikrai nesiekia sukelti gailesčio, priešingai – ji čia atėjo įrodyti, jog nesvarbu, ką kalbėtų kiti, gyvenime įmanoma viską pasiekti.

 

„Man džiugu, kad Liveta turi tiek daug pozityvumo ir džiaugsmo. Tai moko mus pačius, eiti į priekį, mažiau klausyti kitų ir daryt tai, kuo tiki. Tai labai įkvepia“, − apie dalyvę atsiliepia Donatas Montvydas.

 

Įkvėpti kitus ir pačią Livetą nori ir jos mokytoja projekte Monique, kuri „nokautams“ Livetai skyrė tikėjimo suteikiančią dainą.

 

„Daviau jai Monikos Linkytės dainą, kuri turi būti labai viltinga. Tikrai nenoriu iš jos daryti kažkokio gailesčio vakarėlio. Noriu, kad ji visiems parodytų, koks gražus, emocingas ir stiprus žmogus ji yra. Noriu, kad ji visiems suteiktų vilties, kad visiems įrodytų, jog gyvenime, nepaisant jokių aplinkybių, viskas yra įmanoma“, − sako Monique.

 

Vis tik dalyvei scenoje teks susikauti su dviem vokaliai stipriais konkurentais. Ar jai pavyks įtikinti Monique, kad noras dainuoti ir talentas yra didesnis nei kitų dalyvių ir kodėl jos pasirodymas taip sujaudins mokytojus – jau šį sekmadienį 19:30 per LNK.