Lietuvos balso“ premjeroje –  mokytojus užbūrusi miškuose gyvenanti apeigų žinovė

 

Pirmąjį Naujųjų metų sekmadienį, LNK televizijos eteryje įvyks itin laukta premjera – startuos aštuntasis „Lietuvos balso“ sezonas. Geriausi balsai iš visos Lietuvos susitiks vienoje scenoje, kad išsiaiškintų, kas kitąmet galės vadintis geriausiu balsu šalyje ir laimės kontraktą su ELITAZ Music, Universal Music bei įspūdingą piniginį prizą – net penkiolika tūkstančių eurų.

 

Naujojo projekto šūkis šį sezoną – „netikėta“. Būtent tokį žodį laidos prodiuseriai kūrybos namai ELITAZ tikisi, kad ištars ne vienas žiūrovas, susipažinęs su naujojo sezono dalyviais. Prie ekranų neabejotinai prikaustys ir pirmosios laidos žvaigždė – Daiva Šeškauskaitė Skalsa.

 

Daugelį metų tarp Vokietijos ir Lietuvos gyvenusi humanitarinių mokslų daktarė, šiuo metu gyvena miške, Sargeliuose ir yra diplomuota etnologė. Moteris domisi senosiomis lietuvių tradicijomis, o savo žinias pritaiko ir praktiškai – vesdama lietuviškas apeigas.

 

„Manau, kad mes lietuviai esame labai stipriai susirišę su gamta ir medžiais. Mes, kaip tauta, esame labai išskirtiniai. Esame sena tauta ir turime daug senų tradicijų, kurios dar iki dabar yra išlikusios. Pavyzdžiui netgi naminės mūsų vestuvės – yra tikros tradicinės mūsų naminės vestuvės. Yra žmonių, kurie nori tikrų tradicinių vestuvių, su piršliu ir svočia ir gelda, kuria tą svočią išveža. Tačiau surengti tokias apeigas moka tikrai ne daug kas. O aš manau, kad labai svarbu, jog tokios tradicijos sugrįžtų į lietuvių gyvenimas ir net švietimo įstaigas“, –  įsitikinusi Daiva.

 

Į projekto sceną moteris žengs dėvėdama tradicinį lietuvišką kostiumą bei net du su puse kilogramų sveriantį žalvarinį galvos apdangalą, menantį dar VI amžių. Daiva atliks ritualinę dainą, skirtą pagerbti saulę ir parodys visiškai naują bei projekte dar negirdėtą formatą, su kuriuo ją dar vaikystėje supažindino žolininkė ir šamanė pačios Daivos močiutė.

 

„Dainuoju nuo keturių metų, bet tuomet buvo tarybiniai laikai ir niekada nebuvo tokio projekto su tokiais mokytojais, kur galėjau ateiti, kai buvau vaikas. Vėliau to nedariau, nes dainavau tik liaudies dainas ir maniau, kurios maniau, kad tokiems projektams netinka. Tačiau vėliau iš artimųjų pradėjau girdėti, kodėl savo dainų neparodau šiame projekte, kad apie jas sužinotų ir jas išgirstų visa Lietuva. Jos tikrai turi kažką magiško, autentiško ir savito“, – sako naujoji projekto dalyvė.

 

Ar etnologijos mokslų daktarės ritualinė daina užburs ir projekto mokytojus, išvysti bus galima jau šį sekmadienį, 19:30 premjerinėje „Lietuvos balso“ laidoje.