Jubiliejiniame, 10-ojo „Lietuvos balso“ sezono atidaryme keturi projekto mokytojai susiburs į grupę

10 metų, 10 sezonų ir daugiau nei 1000 pasirodžiusių dalyvių – tiek skaičiuoja muzikinis šou „Lietuvos balsas“ – vienintelis tarptautinio „The Voice“ formato projektas Baltijos šalyse. Ne vieną atlikėjų bei žiūrovų kartą užauginusi laida jubiliejinį sezoną jau sausio 1-ąją pradės su trenksmu: fanų laukia legendinių mokytojų – Monikos Liu, Justino Jaručio, Manto Jankavičiaus ir Beno Aleksandravičiaus – Ba  – komanda bei išskirtiniai dalyviai: įvairiausios patirties, įvairiausios sudėties (pasirodyti galės ir duetai ar trio) bei atvykę net iš 10-ties skirtingų šalių.

Skaičius rodantis projekto brandą

Minint solidžią sukaktį, „Lietuvos balso“  komanda ruošia įspūdingą programą.
Galiu drąsiai sakyti   „Balso“ jubiliejų švęsime ypač trankiai ir visoje Lietuvoje! Aklosios perklausos jau nufilmuotos Vilniuje ir paruoštos žiūrovų dėmesiui. Nekantriai laukiame premjeros LNK eteryje, po kurios pakuojamės daiktus, krauname sunkvežimius ir riedame Klaipėdos link: „Švyturio“ arenoje įkursime tviskančią „Balso“ studiją, kurioje sausio 19, 21 ir 22 dienomis filmuosime kovų etapą, na, o finalas vyks Kaune, „Žalgirio“ arenoje , pasakoja projektą visą dešimtmetį puoselėjančių kūrybos namų „Elitaz“ vyriausiasis prodiuseris Gediminas Jaunius. 


Sezonas prasidės net nuo 8-nių  aklųjų perklausų laidų, kuriose šiemet – ypač didelė konkurencija. „Šiemet projekto kūrėjai sulaukė labai daug norinčių dalyvauti, kartelė užkelta ypač aukštai, tad laukia stebuklingai įdomus laikas“, – pirmaisiais įspūdžiais dalinasi projekto mokytoja Monika Liu anksčiau jau prisipažinusi turinti nuojautą, kad jubiliejiniame sezone gims ir nauja Lietuvos muzikosžvaigždė. Monikai Liu pritaria ir kiti mokytojai. „Skaičius 10 puikiai primena apie projekto brandą: subrendo mokytojai, subrendo kūrybinė komanda, pastebiu, kad ypač pasikeitė irdalyviai, kurie atvyksta vis labiau pasiruošę, pasirinkę vis geresnes dainas ir vis labiau žinantys, ką reikia padaryti kuriant tarptautinio lygio šou“, – pastebi Justinas Jarutis.

Dalyviai – iš beveik visų pasaulio žemynų 

Projekto mokytojas Mantas Jankavičius džiaugiasi, kad sezone kaip niekad gausu ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio talentų. „Multikultūriškumas – tai vienas iš šio sezono išskirtinumų, tai tiesiog vau“, –  intriguoja M. Jankavičius, o jo žodžiai yra tikra tiesa: Indija, Filipinai, Ukraina, Gana, Latvija, Ukraina, Baltarusija, Prancūzija – tai tik dalis šalių, kurių atstovai atvyko į projektą pasidalinti ne tik savo talentu, bet ir gyvenimo istorijomis bei meile muzikai. Kartu su plačiu geografiniu žemėlapiu į projektą atkeliaus ir itin platus muzikinis repertuaras: kiekvieno širdį bei skonį paliesiantys geriausi dešimtmečio kūriniai bei nauji, kartais egzotiški muzikiniai motyvai.

Užgims nauja grupė?

Gimtadienio sezone mokytojai žada ne tik stebėtis, bet ir stebinti patys. „Prisipažinsiu, „įsivažiuoti“ man buvo nelengva, jaučiau didelę atsakomybę. Tačiau keli nuostabūs talentai mane labai greitai „atrakino“ ir jau dabar esu tikras, kad turėsime įspūdingų pasirodymų, stengsiuosi kuo labiau atskleisti, pristatyti alternatyviąją muzikos pusę“,  – sako Benas Aleksandravičius. 

Dar viena mokytojų staigmena    grupė, į kurią jie patys trumpam susiburs sezono atidarymo proga. „Sužinojau, kad Benas puikiai groja bosine gitara, Mantas turi visą charizmą būgnams, o Monika Liu tik patvirtino, kad ji fantastiška bet kokioje situacijoje. Jeigu ši grupė nuspręstų gyvuoti toliau, aš mielai norėčiau būti jų vadybininku“, –  šypsosi Justinas Jarutis. 


Gedminas Jaunius pabrėžia, kad dešimtuoju sezonu „Elitaz“ komanda yra pasirengusi įrodyti sau ir visiems, kad „Balsas“ išlieka aktualiausiu ir ambicingiausiu muzikiniu TV projektu šalyje. „Tai užtvirtinsime galingiausiu iki šiol finalu, kurį balandžio 30 d. LNK tiesiogiai transliuos iš „Žalgirio“ arenos Šiemet net 10 finalininkų kausis dėl „Balso“ trofėjaus, piniginio prizo, kurį įsteigė LNK ir svarbiausio žiūrovų meilės bei pripažinimo. Visus kviečiu drauge sekmadienio vakarais gėrėtis, kokių talentingų žmonių sklidinas mūsų kraštas. Nemaža dalis jų užaugo stebėdami „Lietuvos balsą“ ir semdamiesi iš šio unikalaus projekto įkvėpimo ir padrąsinimo. Pamatysime ir kaip pasikeitė mūsų visuomenė, nes ant scenos laukia visa puokštė tautų ir kultūrų   šie žmonės yra šiandien mūsų visuomenės dalimi“ sako G. Jaunius.

Jubiliejinio „Lietuvos balso“ vedėjas – kartu su projektu taip pat augęs Rolandas Mackevičius, reporterė – 2018-ųjų metų „Lietuvos balso“ finalistė, atlikėja Eglė Jurgaitytė. Su žiūrovais žavusis duetas ir mokytojų ketveriukė sveikinsis jau sausio 1 dieną, 19.30, per LNK.