F2 vandens formulių pasaulio čempionate virė aistros – turnyrinėje lentelėje netikėti pokyčiai.

Šį savaitgalį Kupiškio mariose gaudė F2 vandens formulių varikliai. Iš viso pasaulio susirinkę lenktynininkai varžėsi dėl Pasaulio čempionato etapo didžiojo prizo. Sekmadienį vykusio F2 pasaulio čempionate etapo nugalėtoju tapo Abu Dabio atstovas Mansoor Al Mansoori. Antroji vieta atiteko Jungtinių Arabų Emiratų dalyviui Semi Selio. Trečiasis liko Vokietijos atstovas Stefan Hagin. Lietuvos pilotas, Edgaras Riabko, pernai šventęs pergalę Kupiškio mariose, finišavo 5-oje pozicijoje ir taip pat laimėjo 7 įskaitinius taškus.

 

 

 

 

Į Lietuvą, varžytis F2 antrajame pasaulio čempionato etape atvyko sportininkai iš 12 šalių: Jungtinių Arabų Emyratų, Latvijos, Švedijos, Jungtinės karalystės, Jungtinės Amerikos Valstijų, Vokietijos, Lenkijos, Prancūzijos, Lietuvos, Portugalijos, Monako ir Norvegijos. Dar du F2 Pasaulio čempionato etapai tęsis Portugalijoje, kuriuose Lietuvai atstovaujantis lenktynininkas Edgaras Riabko tęs kovą dėl prizinių vietų. 

 

 

 

 

Sėkmė čempionate lydėjo ne visus

 

Lenktynės buvo kupinos incidentų ir techninių gedimų – nuo pat šeštadienio treniruočių pradžios nesėkmės lydėjo Švedijos atstovę Bimba Sjoholm. Laisvų treniruočių metu šios sportininkės pilotuojama formulė apsivertė, tada ją lydėjo nesėkmės starto pradžioje. Pirmuosiuose ratuose iš lenktynių dėl susidūrimo turėjo pasitraukti abu Švedijos atstovai. Varžybų nebaigė ir Prancūzijai atstovaujantis Peter Morin, kuris dėl techninių gedimų visas lenktynes buvo priverstas stebėti trasos viduryje plūduriuojančioje formulėje.

 

 

 

Netikėtas posūkis po F2 pasaulio čempionato apdovanojimų

 

“Po varžybų buvo gauti du protestai. Vienas protestas buvo Portugalų atstovo Duarte Benavente, jis įvardino, kad jį užblokavo Latvijos atstovas Uvis Slakteris ir dėl šios priežasties, jis pažeidė dešiniojo posūkio bują. Atsisukę pažiūrėti vaizdo įrašą, Žiuri komisijoje priėmėme sprendimą, kad iš tiesų šiam nusižengimui, latvio atliktas veiksmas įtakos neturėjo. Tai nebuvo blokavimas, kaip teigė D. Benavente. Protestas buvo atmestas. Portugalas gavo vieno rato baudą ir krito į atitinkamą poziciją. Kitą protestą parašė Latvijos atstovas Uvis Slakteris, nes gavo dvi geltonas korteles. Vėliau paaiškėjo, kad teisėjai per klaidą neteisingai surašė baudą, tad ši pilotui buvo panaikinta. Jakom Osaki, laimėjęs trečiąją vietą, variklio ardymo metu, buvo diskvalifikuotas. Kol kas oficialių duomenų neturime, bet yra ardomas vokiečio, kuris buvo 4-oje vietoje, variklis, tai greitai paaiškės, kas iš tikrųjų turėjo būti 3-oje vietoje.” – pasakojo Lietuvos motorlaivių federacijos generalinis sekretorius Karolis Ramoška.

 

 

 

 

“Taures įteikėme, bet deja, teks iš Monako ją atimti ir greičiausiai perduoti trečios vietos nugalėtojui Stefan Hagin.” – pasakoja Edgaras Riabko. 

 

 

 

Lietuvos atstovas Edgaras Riabko atvirauja, kad varžybos nuo pat pirmųjų minučių buvo įtemptos ir kėlė nerimą. “Startas buvo visai neblogas, po pirmųjų kelių ratų buvau ketvirtas ar penktas, bet pirmame rate, apsivertus švedui Johan Osterberg, teko stabdyti varžybas ir turėjome startuoti jau iš eigos, per geltoną vėliavą. Man tai ne į naudą, nes nebuvo įveiktas nei vienas ratas, turėjome stoti į savo buvusią poziciją ir aš vėl turėjau būti šeštas” – teigia E. Riabko. Pilotas neslepia nusivylimo dėl savo rezultatų. “Negaliu sakyti, kad esu labai patenkintas ir laimingas, bet nėra taip ir blogai”.

 

 

 

Rekordinis žiūrimumas

 

“Džiaugiamės, kad antrus metus iš eilės galime prisidėti prie šio išskirtinai azartiško vandens sporto populiarinimo tiek mūsų šalyje, tiek ir visame pasaulyje. Šiemet tiesiogines transliacijas, kurias prodiusavo Content Bakers komanda, vadovaujama patyrusio sporto transliacijų režisieriaus Tomo Skamaročiaus, įvairiose platformose stebėjo daugiau nei 23 milijonai žiūrovų visame pasaulyje. Gausus šventės dalyvių skaičius patvirtina šio unikalaus sporto festivalio aktualumą Lietuvoje, kurio plėtrą jau planuojame ateinantiems metams. Ypatingai esame dėkingi Kupiškio rajono savivaldybei už svetingą priėmimą ir visiems prie šio festivalio prisidėjusiems partneriams.” – įspūdžiais dalinosi renginio prodiuseris Gediminas Jaunius.

 

 

 

Dvi dienas prie Kupiškio marių vykusio sporto festivalio metu sportininkai varžėsi įvairiose kategorijose: Formulės F2 sprinto varžybose, kurios susilaukė didžiausio susidomėjimo šeštadienį, nugalėtoju tapo Edgaras Riabko. Visą savaitgalį taip pat vyko Beaster scooter Lietuvos Motorlaivių čempionato trečiasis etapas, kuriame varžėsi šios klasės:  GT10, GT15, GT30, R1000, R2000, F4 klasės. Europos čempionato OSY400 klasėje čempionu tapo lenkijos atstovas Cezary Strumnik.

 

 

 

Renginio dalyviai turėjo unikalią galimybę patys išmėginti šio sporto galią, trasą apskriedami dviviete vandens formule. Dviejų dienų festivalio metu publiką audrino garsūs šalies ir užsienio muzikos scenos vardai: KaYra, Jessica Shy, 8 kambarys, Liepa Lee, Hey Mix ir viešnia iš Vokietijos Lian Ross. Muzikos žanrų įvairovę išskleidė rokeriai Still Runners, džiazo kompozicijas atliko Roko Jauniaus džiazo kvartetas.

 

 

 

F2 vandens formulių Pasaulio čempionatą Lietuvoje organizuoja Vandens Motorlaivių federacija, bendradarbiaudama su Kūrybos namais ELITAZ ir Content Bakers.