“Blade Fights” turnyre kovotojui Fabio Pinca patyrus traumą ringe jį keis brazilų MMA žvaigždė Carlos Eduardo de Oliveira 

“Pirmojoje Blade Fights mišrių menų turnyro kovoje, kuri Kauno Žalgirio arenoje įvyks jau vasario 4 d., keičiasi kovotojų sąstatas“ – praneša turnyro organizatoriai. Lietuvių sportininkui Žygimantui Ramaškai, kuris turėjo kautis su daugkartiniu pasaulio Muay-Thai čempionu Fabio Pinca (Prancūzija), teks persiorientuoti ir rengtis kovai su brazilu Carlos Eduardo Oliveira, nes Fabio Pinca patyrė traumą ir į turnyrą atvykti negalės. Fabio Pinca apie įvykį ankstyvą rytą pranešė pats, sportininkas patyrė traumą treniruotės metu dėl ko jam išsivystė pneumotaraksas, naktį jam buvo atlikta skubi operacija. Šiandien kovotojas jaučiasi gan gerai, tačiau į treniruočių ringą galės grįžti ne greičiau nei po mėnesio.  

„Sportas, ypač kovinis – visada susijęs su rizika.“ – sako Blade Fights asociacijos prezidentas Romualdas Klimavičius. „Pusantro mėnesio prieš kovą vyksta itin aktyvus pasiruošimas, sustatytas griežtas treniruočių rėžimas, ruošiamasi pergalei. Deja, likimas kartais pakiša koją ir vietoje kelionės į ringą kovotojas turi keliauti į ligoninės lovą.“ Pasak rengėjų, kovinio sporto organizatoriai tam visada turi ruoštis ir traumos atveju sugebėti pakeisti kovotoją, kad nenukentėtų renginio kokybė, o kova keltų intrigą. Šiuo atveju Fabio Pinca keičia Carlos Eduardo Oliveira, tad intrigos bus ir jos bus daug, nes Carlos vienas labiausiai patyrusių MMA kovotojų visame sąraše, turintis daugiau nei 20 profesionalių MMA kovų ir reitinguojamas tarp top 10 visų Brazilijos MMA kovotojų.

Paklaustas, ką apie netikėtas permainas mano pats Žygimantas, sportininkas atsako: “Pasiruošimas šiek tiek keisis taktiškai. Šis priešininkas yra išrinktas į Brazilijos kovotojų top dešimtuką, puikiai kaunasi parteryje, bet manau, tai man ypatingų keblumų kovoje nesudarys. Jaučiuosi ir esu stiprus tiek stovėsenoje, tiek parteryje, o artėjančio turnyro labai laukiu. Tiesa, tikiuosi, kad ateityje teks susitikti ir su Fabio.”

Su Fabio Pinca galės susidurti kiekvienas, kadangi sportininkas sutarties su “Blade Fights’ nenutraukia ir žada grįžti į kitą turnyrą dar šiemet. Belieka pridurti keletą žodžių apie naująjį Žygimanto varžovą Carlos Eduardo Oliveira. Tai MMA pasaulyje puikiai žinomas ir patyręs kovotojas, laimėjęs daugiau nei 70 proc. Savo kovų. Carlos geba kovoti ir stovėsenoje, ir imtynių parteryje, gerai išmano smūginę techniką, ją puikiai jungia su braziliško džiu džitsu veiksmais. Jo fizinės savybės aktyvų kovos tempą leidžia išlaikyti iki paskutinės finalinio raundo sekundės, taigi mūsų Žygimantui nebus paprasta pasirinkti kovos taktiką ir atskleisti varžovo silpnąsias vietas. Ruošiantis kovai su Carlos reikės maksimaliai išnaudoti savo paties stipriąsias puses, kurias puikiai žino tiek Žygimantas, tiek jo treneris Tomas Putinauskas. Kaip nesyk yra minėjęs pats kovotojas, tai galėtų būti nepertraukiamas varžovo “spaudimas” smūgiuojant – tikėtina, tai trikdytų varžovo dėmesį ir trukdytų susitelkti, – o parteryje nepraleisti progos “į trasą” paleisti efektyvų, ne kart išbandytą skausmingų veiksmų arsenalą, kurį Žygimantas tikrai yra paruošęs kiekvienam priešininkui, su kuriuo jis susikauna ringe. 

Kova bus intensyvi, tad palaikykime Žygimantą vasario 4 dieną Kauno Žalgirio arenoje.

Bilietus platina Bilietai.lt, negalėsiantiems atvykti – tiesioginė mokama transliacija per DELFI plius ir FITE.tv platformas, svarbiausios vakaro kovos per BTV nuo 22 val.