Projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ nugalėtojomis tapo merginų grupė „Hey! Mix”. Per ukrainietės Jamalos pasirodymą mokytojai bei žiūrovai nesuvaldė ašarų.

Šventinį Kovo 11-osios vakarą „Avia Solutions group” arenoje įvyko gyvas žiūrimiausio ir skirtingas kartas suvienijusio TV projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ finalas. Tiesioginės transliacijos metu LNK žiūrovai galėjo balsuoti už vieną iš aštuonių finalistų, kuriuos iki lemiamo etapo atvedė ne tik išskirtiniai muzikiniai talentai, bet ir juos atskleisti padėję projekto mokytojai: Vaidas Baumila, Ieva Prudnikovaitė, Benas Aleksandravičius – „Ba“ ir grupė „69 danguje“. Žiūrovų sprendimu nugalėtojomis tapo merginų grupė  „Hey Mix! Iš Vaido komandos, kuri laimėjo pagrindinį projekto prizą – 15000 Eur ir kontraktą su projektą vykdančiais kūrybos namais „Elitaz Music“. 

„Šitos merginos buvo pačios stropiausios projekto dalyvės, kurios, nepaisant to, kad yra ir taip labai talentingos, nuolat ir daug repetavo bei dirbo iki paskutinio prakaito lašo. Jos tikrai nusipelno šio titulo“, –   sakė „Hey Mix!” mokytojas Vaidas.

 

„Prisipažinsime, kad iš pat pradžių apie finalą negalvojome – labiau galvojome kaip kuo geriau pasirodyti, kaip dar patobulinti pasirodymus“, – atviravo „Hey! Mix“ merginos ir dėkojo visiems žmonėms prisidėjusiems prie jų kelio iki finalo.

Kova dėl žiūrovų simpatijų buvo itin įtempta, nes tarpusavyje varžėsi  ne tik labai stiprūs, bet, kuo ir pasižymėjo „kartų“ formatas, labai skirtingi dalyviai: Ievos Prudnikovaitė komandoje –  charizmatiškieji rokeriai „Still Runners“ ir  dainuojančių operistų Eglės bei Eriko šeima, Beno Aleksandravičiaus komandoje – ant scenos vos telpantis ansamblis „Fresko“ ir  septyniolikmetės, bet jau labai talentingos Milėja bei Jessica, Vaido Baumilos komandoje – vos septynerių Raigardas ir aštuonerių Eglė bei lietuviškosiomis „Spice girls“ praminta merginų grupė „Hei Mix!”, o grupė „69 danguje“ į sceną vedė linksmuosius dzūkus „The Mooniers“ bei kankles ir operą sujungusių merginų trio „DIAmanti“.

 

Simbolinę datą vykusio finalo pirmoji dalis buvo skirta vien lietuviškai muzikai. Garsiausius kūrinius antram gyvenimui prikėlė išskirtiniai pasirodymai: „Skylės“ dainą „Pinavija“ grupė „The Mooniers“ atliko vilkėdami Lietuvos kino centre atkurtais partizanų kostiumais, o operisčių bei kanklininkės trio „DIAmanti“ iš lietuviškų fėjų tapo lietuviškomis ksenomis įkūnydamos energingą „Žalvarinio“ dainą.  Iš finalistų lūpų  naujai skambėjo ir tokios legendinės dainos kaip „Dar ne vakaras“ ar „Geltona. Žalia. Raudona“ bei kiti kūriniai tiek seniau, tiek šiandien nešantys itin svarbias žinutes.  Šalia šių metų finalistų pasirodė ir„Lietuvos balsas” 8-to sezono nugalėtoja Meidė bei „Lietuvos balsas.Vaikai“ 3-čio sezono laimėtojas Džiugas.

 

Šalia finalo dalies skirtos Lietuvai – ir svarbus dėmesys Ukrainai. Ypatingas koncerto svečias  – 2016-tų metų Eurovizijos laimėtoja, „Ukrainos balso“ mokytoja Jamala, kuri ką tik priverstinai palikusi Kijevą  stengiasi nepalūžti ir  toliau skleisti žinią apie nelaimę jos šalyje visam  pasauliui. 

„Šis projekto finalo ypatingas visomis prasmėmis. Tai pirmą kartą pasaulyje pristatomo formato finalas ir kartu tai finalas, kuriame pasirodė visam pasauliui dabar svarbių įvykių ambasadorė Jamala“, –  sakė projekto vyriausiasis prodiuseris Gediminas Jaunius. 

 

„Aš esu labai dėkinga už jūsų palaikymą. Kai atskridau į Vilnių ir kai pamačiau, kiek čia Ukrainos vėliavų…Aš dar kartą supratau, kad mes ne vieni“, –  sakė Jamala, kuri prabilo ir lietuviškai – pasveikino su Nepriklausomybės atkūrimo diena. Jamalos pasirodymo metu ašarų nesulaikė ne tik daugelis žiūrovų, bet ir projekto mokytojai.

 

„Kas dar yra labai gražu kalbant apie šį finalinį koncertą, tai kad į jaunosios kartos širdis per muziką pasibeldė vyresnės kartos jausmai. Manau, kad šiuos jausmus dalyviams pavyko perteikti puikiai ir visi pasirodymai buvo labai jautrūs bei prasmingi“, –  sako projektą vykdančių kūrybos namų „Elitaz“ vykdančioji prodiuserė Agneta Gabalytė. 


 Jamalos honoraras  bei visos lėšos gautos už žiūrovų skambučius balsuojant už finalistus bus skirtos paramai Ukrainoje. Viso finaliniame „Lietuvos balsas. Kartos“ koncerte už žiūrovų balsus surinkta 52 162 Eur.