Netikėta lietuvio sėkmė F1 trasose Europoje

Lietuvos auditorijai pristatoma lietuviškos lenktynių dokumentikos serija „Rusteika pushing like hell – GT2 European series“, kurioje režisieriaus Dominyko Stelmoko užfiksuotos unikalios Aurelijaus Rusteikos ir „Speed Factory“ komandos lenktynių akimirkos: neįtikėtinai sėkmingas, o kartu ir dramatiškas lietuvio pasirodymas garsiausiose Europos trasose: Autodromo Nazionale Monza, Hockenheimring, Misano World Circuit, Spa Franscorchamps, Paul Ricard.  

 

 

F1 trasose su riboto leidimo GT2 automobiliu

 

Aurelijaus Rusteikos pavardė Lietuvoje buvo gerai žinoma dar iki dalyvavimo GT2 lenktynėse. Jis – verslininkas, filantropas bei aistringas lenktynių mėgėjas greitį atradęs prieš beveik dvidešimt metų ir per tą laiką tapęs puikiai pažįstamu veidu tokiose lenktynėse kaip „1000 km”. Būtent meilė automobilių sportui ir noras nuolatos išbandyti kažką naujo A. Rusteiką atvedė iki starto, apie kurį drįsta pagalvoti tikrai ne kiekvienas: „Porsche 911 GT2 RS Clubsport“ automobiliu jis išriedėjo į trasą Europos GT2 lenktynėse, skirtose lenktynininkams – džentelmenams.

 

 

Varžybose nebuvo nei vieno žmogaus, kuris čia atvyko pirmą sykį, kaip aš. Galbūt Lietuvoje esu kažką pasiekęs, bet europiniame lygyje aš visiškas pradinukas, taigi, kad kažką laimėsime buvo utopija. Visgi, išvažiuodamas pasakiau, kad man bus labai gėda, jei būsiu paskutinis, todėl mano tikslu šiose varžybose tapo siekis pasistengti, kad atsitiktų kitaip“, – sako A. Rusteika ir papildo, kad iššūkis buvo ne tik jam, bet ir vairuojamam automobiliui.  „Stebuklinga tai, kad ši mašina yra  paruošta sportui, perdarant gamykloje serijinį automobilį“, – atvirauja lenktynininkas.

 

 

Tai, kad debiutuoti tokiose trasose tarp pasaulinio garso lenktynininkų yra didelis emocinis iššūkis, pabrėžia ir filmo režisierius Dominykas Stelmokas.

 

Kurdamas šią dokumentiką supratau, kad tokio lygio automobilių sporte nepakanka tik noro ir patirties: turi būti išskirtinė asmenybė. Būtent Aurelijaus drąsą dalyvauti, nebijoti suklysti, nepaisant vėlyvo debiuto tokioje klasėje, akcentavo ne vienas lenktynių dalyvis“, – sako filmo režisierius D. Stelmokas. Šio iššūkio sau drama atsispindi bei palaipsniui vystosi ir penkių serijų siužete, kuriame užfiksuotos įtemptos pasiruošimo, starto, sėkmės ir dramatiškos kovos akimirkos. „Aurelijus dar kartą parodė, kad yra jautrus ir užsispyręs – ne tik versle, bet ir sporte“, – apie emocijų kupiną „Rusteika pushing like hell“  veiksmo liniją užsimena kūrėjas.

 

Lietuviškasis „Drive to survive“

 

Režisierius D. Stelmokas džiaugiasi, kad pavyko įgyvendinti tai, ko Lietuvos ekranuose taip trūko – užfiksuoti aukščiausio lygio automobilių sporto gyvenimą. „Dar iki A. Rusteikos idėjos žiūrėjau garsiąsias serijas „Formula 1- Drive to survive”. Pasvajojau, kaip būtų smagu sukurti kažką tokio ir lietuviams. Šypsosi Dominykas ir pabrėžia, kad užduotis tikrai nebuvo lengva.

 

Tai dviguba šventė automobilių sporto mėgėjams: visų pirma, dėl pačio fakto apie lietuvių dalyvavimą tokio lygio lenktynėse ir sėkmę, visų antra – dėl to, kad tai įamžinta aukščiausios kokybės, įtraukiančioje dokumentikos serijoje“, –  sako Kūrybos namų ELITAZ vyriausiasis prodiuseris Gediminas Jaunius.

 

 

Telia televizijos, kurios turinio bibliotekoje PLAY ir bus rodomos šios serijos, vadovė Vitalija Kibildė, pristatydama pirmąsias lietuviškos sporto dokumentikos serijas žada ir daugiau naujienų:  “Sėkmingas Telia televizijos bendradarbiavimas su Kūrybos namais ELITAZ, prasidėjęs drąsiais žingsniais muzikos srityje, atveria naujas kūrybines erdves – drauge žengiame  į lietuviškos sporto dokumentikos žanrą. Džiaugiamės galėdami pirmieji pristatyti unikalią ir sėkmingą dokumentiką, kurioje užfiksuotos ne tik mūsų tautiečių atkaklumas, bet ir tikra sėkmė.

 

Dokumentikos serijas „Rusteika pushing like hell – GT2 European series“, kurias sukūrė Kūrybos namų ELITAZ komanda, jau galima žiūrėti „Telia TV” PLAY turinio bibliotekoje.

 

YouTube vaizdo įrašas