Mantas Jankavičius: „Gyvenime esu lietuviškai susikaustęs žmogus“

Legendinės grupės „Queen“ kūrinį „Love of My Life“ Mantas Jankavičius didžiosiose Lietuvos arenose yra dainavęs daug kartų, tačiau LRT televizijos laidoje „Svajonių duetai“ turės išskirtinę progą jį atlikti šalia legendinio muzikanto Freddieʼio Mercuryʼio. Atlikėjas sako, kad gyvenime būna kitoks nei scenoje, o grupės „Queen“ kūriniai padeda išlaisvinti ne tik kūną ir balsą, bet ir kūrybą.

 

 

M.Jankavičius keletą metų pats nuolat įsikūnydavo į Freddieʼį Mercuryʼį – specialiose programose atlikdavo žinomiausias grupės dainas, o sceninį įvaizdį stiprindavo ir įspūdingos atlikėjo kostiumų kopijos.

„Kai gauni tokį personažą, gali daryti dalykus, kurių šiaip gatvėje nedarai. Freddieʼio muzika iš tiesų padėjo išlaisvėti scenoje. Kai kuriuos dalykus naudoju iki šiol – laisvumą, išraišką, drąsą, dainavimą kūnu ir balsu. Šita muzika yra labai padėjusi man pačiam“, – sako atlikėjas. M.Jankavičius pasakoja, kad koncertuose dainą „Love of My Life“ palieka pabaigai, kai publika šaukia „pakartot“: „Aišku, 400 tūkstantąjį kartą nekartosiu „Čiuožki“. Pradedu dainuoti „Queen“ dainą ir visi nuščiūva. Tada koncerto pabaiga būna labai gera, nes dainuoju visiems, kas yra toje salėje. Toks jautrus išsiskyrimas.“

 

Kaip ir kiekvieną šeštadienį, „Svajonių duetų“ studijoje susirinko dar keturi dalyviai. Antrasis duetas, kurį išgirs žiūrovai, – televizijos laidų vedėjos ir atlikėjos Gabrielės Bartkutės bei vienos žinomiausių Australijos roko grupių. Atlikėja papasakojo apie gyvenimą užsienyje, kovą su sudėtinga liga ir kodėl neseniai grįžo į Lietuvą.

 

Teatro ir kino aktorius Jokūbas Bareikis atliko dainuojamosios poezijos kūrinį ir nusikėlė į šviesaus atminimo Lietuvos atlikėjo pasirodymą. Atlikėja, vokalo dėstytoja Giedrė Kilčiauskienė į studiją atsikėlė nuotoliniu būdu ir kartu su žiūrovais stebėjo savo duetą su kardinaliai jos muzikos skonį pakeitusia džiazo ir fanko stilius atliekančia grupe.

 

Operos solistas Edmundas Seilius nusikėlė į dar vienos Lietuvos muzikos legendų pasirodymą – šį kartą bene žinomiausio operos scenų atlikėjo, vokalo mokytojo. Be to, jis papasakojo apie šio žmogaus įtaką jos paties karjerai. Prie finišo tiesiosios artėjantis muzikinis projektas „Svajonių duetai“ – šį šeštadienį 21 val. per LRT televiziją.