Klaipėdiečiai stebėjo vandenį skrodžiančią įspūdingą vandens formulę – Danės upė tapo filmavimo aikštele

Vakar Klaipėdiečiai turėjo galimybę mėgautis neeiliniu reginiu – Danės upėje vandenį skrodė vandens formulė. Du kartus Europos čempionu tapusio Edgaro Riabko pilotuojama galinga vandens formulė čia savo galimybes rodė ne be reikalo – kartu su didžiule F2 United komanda buvo filmuojamas F2 vandens formulių pasaulio čempionato anonsas.

 

F2 pasaulio čempionato transliacijos režisierius Tomas Skamaročius pasakoja, kad šį anonsą teko derinti ne vieną savaitę. Formulei skrieti siaura Danės upe iš pradžių atrodė tarsi beprotiška idėja. Tačiau komanda norėjo geriausio reginio žiūrovams ir įspūdingo klipo, tad suprato, kad šią idėją įgyvendinti tikrai įmanoma. Tam buvo įtraukta ne tik miesto savivaldybė, uosto direkcija, Danės upės administracija, bet ir policijos pareigūnai. Saugumas visai komandai buvo prioritetas, tad tai, ką sportininkas darė ant vandens pirmiausiai turėjo nesukelti pavojaus jam ir kitiems.

 

„Renginys buvo įspūdingas. Atlikome šešis plaukimus, kuriuos filmavome. Emocijos buvo didžiulės  – griausmingas variklio garsas, greitis, siauras kanalas – tai visiems suteikė didžiulę dozę adrenalino. Filmavimui naudojome dvylika kamerų, o taip pat ir greitąjį droną, kuris sugeba išvystyti 180 km/h greitį, todėl rezultatas bus tikrai nerealus ir tai, ką išvys žiūrovai, nuo adrenalino privers šiurpti odą“ ,- pasakoja filmavimą režisavęs Tomas Skamaročius.

 

Net 200 km/h greitį ant vandens varžybų metu išvystantis vandens bolidas klaipėdiečiams viso savo greičio saugumo sumetimais parodyti negalėjo. Kaip sako pats vandens bolido pilotus – pasiekus didesnį nei 100 km/h greitį iškart išauga ir tikimybė bolidui pakilti ar apsiversti. Vis tik sportininkui E.Riabko pasiekus 172 km/h ant vandens –  reginys buvo įspūdingas ir pritraukė tūkstančius žmonių ant kranto. 

 

„Tam, kad nufilmuotume šį epizodą turėjome pasirengimą. Tikrai pradžioje buvo nerimo, juk upė labai siaura, aplink daug laivų, negali žinoti ko laukti, taip pat yra ir du posūkiai. Tačiau šioje vietoje labai padėjo eismą upėje suvaldę policijos pareigūnai. Buvau labai maloniai nustebęs, kai pamačiau ant kranto mane stebinčius tūkstančius žmonių. Nors ir filmavome anonsą, pasijaučiau, kaip kokiame renginyje, kuriame turėčiau padaryti šou. Dažniausiai varžybose, kur rungiasi dvidešimt bolidų, žiūrovų akys niekada nebūna nukreiptos tik į tave vieną, todėl šį kartą pasijaučiau ypatingai – tai buvo tikrai jaudinantis momentas“, – įspūdžiais dalinasi Edgaras Riabko.

 

F2 vandens formulių pasaulio čempionatą organizuojantis kūrybos namų ELITAZ vyriausiasis prodiuseris pažada įspūdingą reginį: „Tai bus jau trečius metus iš eilės Lietuvoje rengiamas čempionatas, kuris yra transliuojamas visame pasaulyje – jį kasmet stebi milijonai šio sporto aistruolių. Tai bus daug daugiau nei tik adrenalino kupinos varžybos  – sportininkų pasitikimas, istorijos iš pasiruošimo ir unikalūs interviu su komandomis ir jų pilotais iš viso pasaulio. Esame pasiruošę pateisinti visus adrenalino ir lenktynių sporto aistruolių lūkesčius“.

 

F2 vandens formulių čempionatas įvyks rugpjūčio 12 – 13 dienomis, Klaipėdos Kuršių mariose, Kruizinių laivų terminale.  Dėl pasaulio čempiono titulo  varžysis dešimtys profesionalų iš viso pasaulio bei mūsų šalies sportininkas Edgaras Riabko. Pilotų pasitikimas, kvalifikacijos, bangas keliantis adrenalinas, milijonus žiūrovų prie ekranų sutraukiančios varžybos bei dvi dienas truksiančios pramogos – visą tai klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės patirti pasaulinio lygio čempionate.

 

Nuotraukos – Domas Rimeika