Į Lietuvą atkeliauja „Blade Fights“ – nuožmiausių kovų dvasia pasižymintis mišrių kovos menų turnyras

„Tai įvykis, kuriam brendome daugiau nei 20 metų”, – sako legendinis šios sparčiai populiarėjančios sporto šakos kovotojas, treneris, asociacijos Blade Fights (Ašmenų kovos) įkūrėjas Romualdas Klimavičius. Šiuo metu drauge su partneriais – Kūrybos namais ELITAZ ir TV transliacijų ekspertais Content Bakers – jis darbuojasi rengiant įspūdingą, naują reginį – mišrių kovų menų turnyrą (MMA, angl. – mixed martial arts).  Jau 2023 m. vasario 4 d. tiesioginės transliacijos per  BTV televiziją ir  DELFI plius platformą metu aistringų ir nuožmių kovų išpažinėjai visame pasaulyje galės stebėti Blade Fights turnyrą, lydimą intriguojančio šou. Tai, apie ką kažkada galėjome tik pasvajoti, stebėdami UFC kovas Jungtinėse Amerikos Valstijose, jau vasario 4 d. nutiks Kauno Žalgirio arenoje.  – būtent čia vyks didžiausias ir profesionaliausias Baltijos šalių istorijoje MMA turnyras.

 

 

„Džiaugiamės galėdami žiūrovams pasiūlyti dar vienas azarto kupinas varžybas per BTV, kuri jau daug metų žinoma savo šūkiu „Visada veiksmas“. Be nacionalinės krepšinio lygos transliacijų, „Dakaro“ ralio, „Daviso“ teniso varžybų, galiūnų čempionatų, BTV žiūrovai galės stebėti ir Lietuvoje dar nematytą mišrių kovos menų turnyrą, kuris kartu su muzikiniais pasirodymais žada tapti dideliu šou. Jį transliuosime tiesiogiai“, – sako LNK televizijų grupės programų direktorius Jurgis Jefremovas.

 

 

Kviečiamos pasaulinio lygio žvaigždės

MMA palyginti nauja, bet sparčiai išpopuliarėjusi sporto šaka, kurios pagrindinis principas  – pilno kontakto, mažai taisyklių turinčios ir itin aukšto lygio kovos, kuriose galima naudoti įvairius stilius.  „Lietuvoje šis sportas gyvuoja jau kelis dešimtmečius, sukaupta daug patirties ir sportuojant, ir treniruojant, tačiau visada svajojome pakelti turnyrų kartelę, padaryti juos prestižiniais. Todėl Blade Fights  varžysis tik nuožmiausi kovotojai – kiekvienam, norinčiam į jas patekti, teks pereiti ilgą kovų ir pergalių kelią. Tikimės, kad tai ne tik sukurs įspūdingą reginį, bet ir padės pakelti šio sporto lygį Lietuvoje“ – pasakoja R. Klimavičius, o jo pažadas, kad jau pirmajame turnyre pasirodys ne viena šio sporto žvaigždė, palieka nemenką intrigą. Ir ji neabejotinai šio to verta – laukiama atvykstant garsių kovotojų iš Mianmaro, Brazilijos, Japonijos, Tailando, Prancūzijos bei kitų šalių. 

 

Ypatingam renginiui – ypatinga transliacija 

Pasak būsimos transliacijos režisieriaus Tomo Skamaročiaus, rengiantis transliacijoms viskas apgalvojama iki detalių – siekiama, kad renginio ir reginio perteikimo kokybė būtų nepriekaištinga, dinamiška, nestokojanti emocinės ugnies, sykiu – leidžianti giliau pažinti šį sportą. „Pavyzdžiui, ketiname naudoti specialias Phantom kameras, kurios vaizdą gali fiksuoti net 1000 kartų per sekundę! Tai leidžia kurti įspūdingą sulėtinimo efektą, kuris toks svarbus, norint perteikti emocijas ar analizuoti smūgių atakas. Beje, kovoms fiksuoti naudosime 16-ka kamerų, taigi filmuosime geriausiais rakursais, leidžiančiais atskleisti kovotojų techniką ir meistriškumą bei renginio mastą.  Į šį projektą nežiūrime kaip į eilinę eilinių varžybų  transliaciją, taigi mums svarbu viskas: nuo garso iki šviesų“ –  sako T. Skamaročius. 

 

Sportininkų pasirodymus lydės įtraukiantis muzikinis šou

Kaip minėta, prestižinis turnyras išsiskirs ne tik šį sportą atstovaujančių žvaigždžių pasirodymais, bet ir šou elementais: „Norime sukurti kur kas daugiau nei mišrių kovos menų turnyrą, taigi sieksime įtraukti kuo įvairesnę žiūrovų auditoriją, sudominti ją ne tik sportininkų, bet ir muzikiniais pasirodymais, Flow music agentūros organizuojamomis freestyle repo kovomis, akrobatiniais ir kitokiais numeriais, o prieš pagrindinę kovą  žiūrovų lauks ypatinga staigmena – specialiai Blade Fights kurtas kviestinės žvaigždės pasirodymas“, – patikino Kūrybos namų ELITAZ vyriausiasis prodiuseris Gediminas Jaunius.

 

Belieka pridurti, kad šis projektas iš kitų panašių pramoginių renginių, įgyvendinamų Lietuvoje, išsiskiria dar ir edukaciniu angažuotumu: jo rengėjams labai rūpi kuo plačiau skleisti garsą apie MMA, kelti šios sporto šakos kokybę ir prestižą mūsų šalyje, viliantis, kad tai patrauks ne tik šių kovų aistruolių, bet ir sporto strategų dėmesį. Vienas tokių edukacinių pavyzdžių, jau lapkričio 25 dieną Kaune vyksiantis seminaras, kurį ves vienas žymiausių MMA kovotojų iš Nyderlandų, daugkartinis pasaulio čempionas Andy Souwer.

YouTube vaizdo įrašas