„Žmonės 2020” komisija nusprendė, kas verčiausi tapti apdovanojimų nominacijų pretendentais  

„Žmonės 2020” komisija nusprendė, kas verčiausi tapti apdovanojimų nominacijų pretendentais  

 

Šiemet „Žmonės 2020” apdovanojimai tradiciškai rinks metų geriausius, aštuoniose skirtingose nominacijose. Antrus metus iš eilės, nugalėtojai bus renkami ne tik visuotinu balsavimu, bet ir autoritetingos komisijos, kurioje šiais metais aštuonios iškilios asmenybės, atstovaujančios verslo, mokslo, sporto, muzikos, scenos ir kultūros sritis.

 

Svarų žodį šių metų apdovanojimuose turės drabužių pardavimų platformos „Vinted“ įkūrėja bei „Žmonės 2019″ apdovanojimuose „Metų verslo žmogumi“ išrinkta Milda Mitkutė, vienas žymiausių krepšinio trenerių šalyje Jonas Kazlauskas, operos solistas Merūnas Vitulskis, „Kaunas 2020″ vadovė Virginija Vitkienė, ISM Vadybos ir Ekonomikos universiteto rektorius Dalius Misiūnas, Lietuvos teatro ir kino aktorius Vytautas Anužis, LNK žinių vedėjas Gintaras Deksnys  ir žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Gitana Bukauskienė.

 

Šį rytą, garbinga „Žmonės 2020” komisija rinkosi į ypatingus pusryčius Vilniaus „Kempinski“ restorane, kur turėjo galutinai nuspręsti, kurie visuomenėje pasižymėję žmonės yra verčiausi tapti pretendentais į „Metų sporto žmogus“, „Metų mokslo žmogus“, „Metų kultūros žmogus“, „Metų verslo žmogus“, „Metų muzikos žmogus“ ir „Metų scenos žmogus“ nominacijas.

 

Savo įžvalgomis apie „Metų muzikos žmogaus“ nominacijos pretendentus pusryčiuose pasidalinęs Merūnas Vitulskis drąsiai teigia, jog šie metai būtent operos pasaulyje buvo itin turtingi.

 

„Šiemet ypatingai operos pasaulyje yra ne vienas žmogus vertas tapti geriausiu „Metų muzikos žmogaus“ nominacijoje. Nors  kiekvienas atlikėjas patekęs tarp nominantų yra vertas čia būti, man buvo labai nesunku nuspręsti, kas šiemet muzikos pasaulyje Lietuvos vardą garsino labiausiai. Gal sprendimui įtakos turėjo ir tai, kad šį žmogų labai gerai pažįstu asmeniškai, tačiau jo pasiekimai yra nenuginčijami ir šiuo klausimu turiu labai aiškią poziciją“,- apie savo favoritus, kol kas dar neišduodamas pretendentų, kalba Merūnas Vitulskis.

 

Apie tai, jog tarp šių metų nominantų galėtų patekti daug daugiau savo pasiekimais Lietuvą garsinančių žmonių kalba ir Jonas Kazlauskas.

 

„Nelengva apsispręsti, kas sporto pasaulyje šiais metais yra verčiausias gauti apdovanojimą, kadangi buvo ne mažai įdomių ir reikšmingų įvykių, pergalių ir pasiekimų. Šioje srityje tiek kovotojai, tiek krepšininkai ir plaukikai pasiekė svarbių pergalių Lietuvai, todėl dar reikės gerai apmąstyti, kurio pergalės ir pasiekimai labiausiai garsino šalies vardą“,- sako Jonas Kazlauskas.

 

Apžvelgdamas svarbiausius įvykius scenos srityje, aktorius Vytautas Anužis reikšmingiausiais įvardina teatro scenos žmonių pasiekimus ir tikisi, jog būtent jie „Metų scenos žmogaus“ nominacijoje bus sureikšminti labiausiai.

 

„Šie metai scenos pasaulyje buvo labai intensyvūs ir įdomūs naujais kūriniais ir svarbiomis gastrolėmis užsienyje, kuriuose spektakliai gavo itin aukštus įvertinimus. Reikšmingi žinoma ir aukštus įvertinimus užsienyje gavę aktorių sukurti vaidmenys filmuose. Vis tik mano lūkestis, kad „Metų scenos žmogaus“ nominacijoje tarp pretendentų atsirastų ryškiausios dramos ir teatro figūros, noriu, kad jie būtų įvertinti ir pripažinti, nes būtent teatro žmonėms žinomumo dažnai pritrūksta“,- įžvalgomis dalinasi apdovanojimų komisijos narys Vytautas Anužis.

 

Kokius pretendentus į kiekvieną nominaciją pusryčių metu išrinko „Žmonės 2020” komisija, viešai paskelbta bus lapkričio 28 dieną, kuomet ir prasidės visuotinas žmonių balsavimas zmones.lt portale.

 

„Žmonės 2020” apdovanojimai įvyks kitų metų sausio 23 dieną, Vilniaus operos ir baleto teatre ir tiesiogiai per LNK.  Apdovanojimus ves Edmundas Jakilaitis, Jurgita Jurkutė ir Giedrius Savickas.

.

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.