Visuomeniniai renginiai

DUBINGIŲ HIMNO PRISTATYMAS ŠV. JURGIO BAŽNYČIOJE

2016 metų  spalio 2-osios rytą, naujai atstatyta Dubingių Šv. Jurgio bažnyčia pirmą kartą duris atvėrė muzikai. Proga išties ypatinga – ypač reikšmingame ir ilgai lauktame bendruomenės susibūrimo centre, gausiai susirinkę dubingėnai turėjo galimybę pirmą kartą išgirsti naująjį, savo kraštui sukurtą himną. Prisidedant prie visuomeninio projekto “Kuriame Dubingiams” kūrybos namai ELITAZ, kartu su dainininke Rūta Ščiogolevaitė tądien ne tik pristatė Dubingiams ypač reikšmingą himną, bet ir skyrė gražiausių Rūtos dainų koncertą, taip simboliškai paminėdami bendradarbiavimo su Dubingių bendruomene pradžią, siekiant ir toliau skatinti Dubingių krašto saviraišką bei įamžinti šio krašto istoriją.

.

KAUNO HANZOS DIENOS 2016

Gegužės 20-22 dienomis Kauną nuspalvino šurmulys ir muzikos garsai – šiomis dienomis vyko pavasario simboliu tapusios „Kauno Hanzos dienos“, kurių šūkiu šiemet tapo „Hanzos tiltai“. Tiltai atsispindėjo bene visose programos dalyse – tiltai, jungiantys žmones, prekybinius mainus bei skirtingas epochas. O labiausiai išryškėjo tiltas tarp viduramžių ir naujausiųjų laikų.

Šventę atidarė koncertas „Tieskime tiltus“ Kauno pilies scenoje su žymiausiais šalies atlikėjais. Gegužės 20 d. 19 val. kartu su Kauno miesto Bigbendu pasirodė Lietuvoje išpopuliarėjusi latvių dainininkė Samanta Tina, Rūta Ščiogolevaitė, Linas Adomaitis, Rosita Čivilytė, Kotryna Juodzevičiūtė, Sasha Song, Agnė Juškėnaitė, Dainius Griesius, Vytenis Kaluškevičius bei Jurgis Brūzga. Iškilmingo atidarymo koncertą pradėjo šventinė eisena bei Kauno aeroklubo lėktuvų akrobatinis pasirodymas.

Tradicinę šventės programą, kurioje svarbią vietą užėmė viduramžių amatų mugė, papildė keletas intriguojančių naujienų. Šeštadienį prie Daugirdo amfiteatro vyko Tarptautinis galiūnų čempionatas, subūręs garsiausius pasaulio sportininkus, o vakare prie Vytauto Didžiojo tilto buvo įrengta įspūdinga KABOM instaliacija.

 

Programą vainikavo kultinės grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas. Sekmadienį 18 valandą uždarymo koncerte pasirodžiusi grupė šiemet apdovanota net dviem M.A.M.A. apdovanojimais – „Metų proveržio“ nominacijoje ir už geriausią vaizdo klipą „Į Venesuelą“, kuris „Youtube“ kanale peržiūrėtas daugiau nei 700 tūkstančių kartų ir susilaukė pačios Venesuelos žiniasklaidos dėmesio.

VILNIUS ŠVIEČIA 2014

Spalio 11 d. vakarą Vilniuje pirmą kartą vyko festivalis “Vilnius šviečia”, kurio programą sudarė Bernardinų sode įkurtos šviesos instaliacijos, jau tradiciniu tapęs Pilaitės šviesos festivalis “Beepositive”, festivalio programos dalimi tapo ir įspūdingai sušviesti Žvėryno bei Geležinio vilko tiltai. Susidomėjimas renginiu pranoko organizatorių lūkesčius ir sutraukė tūkstančius žmonių. Preliminariais duomenimis vien Bernardinų sodą aplankė daugiau nei dvidešimt tūkstančių žmonių. Nors festivalio pradžioje prie įėjimo susidarė eilės, organizatoriai per valandą sureguliavo srautus ir lankytojai jaukiai pasklido sode.
 
Bernardinų sode lankytojai buvo kviečiami atrasti sode išsibarsčiusias instaliacijas. Pasirinkta interaktyvia koncepcija siekta atskleisti Bernardino sodo istorijos atšvaitus, prikelti ilgai gyvavusias tradicijas bei šviesos pagalba papasakoti šio, vilniečių mėgiamo, sodo įvykius. Šįkart programos rengėjų tikslas buvo “apšviesti” įdomiausias Bernardinų sodo istorijas, išvengiant atsitikitinių šviesos šou elementų. Remiantis istoriniais faktais buvo pasirinktos tikslinės sodo vietos bei objektai ir jiems sukurtos unikalios projekcijos.
 
Sode lankytojų laukė 18 interaktyvių šviesos taškų. Projekcijos ant medžių, interaktyvios šviesos instaliacijos, kurias valdyti galėjo kiekvienas norintis, kompiuteriniai žaidimai ant Vienuolyno sienos – traukė ir suaugusių, ir mažųjų dėmesį. Projekcijos ne tik švietė, bet ir “pasakojo” istorijas – buvo atskleisti seniausio Vilniuje Sereiškių ąžuolo prisiminimai, ant Lietuvių Liaudies kultūros centro sienos buvo pristatyti įdomūs faktai apie Bernardinų sodą, Vienuolyno daržo ekspozicija leido apšviesti norimą jo plotą ir išgirsti pasakojimus apie jį.
 
Ten, kur kadaise veikė kino teatras, šeštadienio vakarą sukosi “Vilnius Films Shorts” trumpametražiai filmai. Kino mėgėjai buvo kviečiami patogiai įsikurti kėdėse ant žolės. Atkurtoje šokių aikštelėje trypė lindy-hop šokių profesionalai, drąsiausi žiūrovai taip pat galėjo prisijungti ir pasimokyti retro judesių. Mažųjų laukė palapinė su fantaziją žadinančiais šviesos žaislais. Vaikai galėjo piešti ant įvairiomis spalvomis švytinčių ekranų, kurie buvo padengti manų kruopomis ir kava, taigi piešti buvo galima tiesiog pirštu.
 
Ypatingo dėmesio sulaukė pagrindinio festivalio rėmėjo „Topo centro“ šviesos instaliacija ant Belvederio kalnelio. Ji buvo sudaryta iš daugybės šviečiančių balionų ir buvo skirta dalintis šviesa.
 
Bernardinų sodo projekcijas ir instaliacijas kūrė tarptautinę patirtį turintys lietuviai profesionalai: „Idropt“, „Gluk“, „Urgent tools“, „Recream“, “Videocamp” kūrybinės komandos.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.