Tradicija tapusiuose Nacionaliniuose technikos apdovanojimuose „Tech Top 2016” – technologijų, robotikos ir mados sintezė

Tradicija tapusiuose Nacionaliniuose technikos apdovanojimuose „Tech Top 2016” – technologijų, robotikos ir mados sintezė

Techniškiausias ir pažangiausias šou sugrįžta –  Nacionaliniai technikos apdovanojimai „Tech Top 2016” tradiciškai kvies rinkti geidžiamiausias šių metų technikos naujoves. Įspūdingo šou metu lapkričio 12 d., šeštadienį tiesioginiame TV3 eteryje žymiausios muzikos ir televizijos žvaigždės, technologijų, inovacijų ir mokslo ekspertai paskelbs ir apdovanos šių metų pagrindinių nominacijų nugalėtojus, kurie visą mėnesį yra renkami vartotojų ir kompetentingos komisijos balsavimu.

 

Nauji mados vėjai technikos pasaulyje

 

Aukštosios mados podiumas, juo žengiantys modeliai ir juose įmontuota… technika. Būtent tokią koncepciją naujojo šou komunikacijai pasirinko jau antrą kartą šiuos apdovanojimus organizuojantys kūrybos namai ELITAZ. Prodiuseris Gediminas Jaunius sako, jog tokia aukštosios mados robotų idėja pasirinkta ne šiaip sau, nes madoje, kaip ir technikoje – kasmet vis naujos tendencijos. „Šiuolaikinė technika ir robotika glaudžiai susijusios, todėl meninė išraiška, atsispindėsianti tiek komunikacijoje, tiek šou metu, pasirinkta tikslingai, pabrėžiant robotikos ir technikos simbiozę bei sukuriant aliuziją į besikeičiančią madą. Ateityje robotikos technikoje bus vis daugiau ir daugiau, būtent todėl ir mūsų kūrybinis požiūris į šou labai futuristinis“.

Ryškios robotikos tendencijos puikiai pastebimos ir nominacijų kategorijose. Dėl „Metų inovatyvaus produkto“ apdovanojimo, šiais metais varžosi net trys automatiškai į aplinką reaguojantys dronai, miego duomenis analizuojantis ir patarimus dalijantis miego jutiklis bei pagal poreikius programuojamas vaikščioti, šokti, sportuoti ir net kalbėti gebantis robotas.

 

Tarp laukiamiausių nominacijų – sėkmingiausi lietuvių sukurti įrenginiai

 

Tuo tarpu viena iš laukiamiausių šių metų nominacijų – „Lietuvos technikos pasiekimas“, kurioje tradiciškai varžysis lietuvių kurti inovatyvūs produktai. „Tai bus viena įdomiausių nominacijų, kurioje pristatysime pažangiausius mūsų šalies kūrėjų pasiekimus. Praėjusiais metais visus maloniai nustebino šią nominaciją gavusios saulės energiją vasarą atspindinčios ir šilumą žiemą paskirstančios termo žaliuzės. Jos nurungė daugybę konkurentų, tarp kurių buvo lietuvių kurta, debesų kompiuterijos pagalba valdoma saugos ir išmaniųjų namų sistema“, – sako Gediminas Jaunius.

Šiais metais balsuoti už ypatingą lietuviams nominaciją lengviau galės ir kiekvienas technikos vartotojas, mat visus šios kategorijos nominantus kiekvienas vartotojas galės apžiūrėti ir įvertinti pats, apdovanojimų partnerio „Topo centro“ parduotuvėse. „Šiais metais organizatoriams pasiūlėme neriboti produkto sukūrimo metų Lietuvos technikos kategorijai: esminiai atrankos kriterijai liko – produkto aktualumas, konkurencingumas bei dažnas to įrenginio vartojimas. Todėl šiais metais į kategoriją pateko ir labai skirtingi, ir pirkėjų pripažinimo jau sulaukę produktai, –  sako „Topo centro“ generalinis direktorius Remigijus Štaras ir kviečia tautiečius technikos kūrėjus,- Jei Lietuvoje yra sukurtas įrenginys, kurio nepastebėjo mūsų ekspertai ir kas turi potencialo užkariauti pasaulį, būtinai informuokite – padėsime startuoti prekyboje Lietuvoje ir išeiti į didžiausią Europoje Euronics grupės tinklą“.

Šiuo metu dėl „Lietuvos inovatyvaus produkto“ nominacijos varžosi visame pasaulyje išgarsėjęs ir žvejų svajone vadintas žuvų paieškos sensorius „Deeper“, bet kokį dviratį elektriniu galinti paversti pavara „Rubbee“, jau legenda spėjusia tapti tautiečių kurta bulvių tarkavimo mašina „Migiris“ ir ištvermingiausiu, nesugadinamu vadinamas lietuvių kurtas išmanusis telefonas GetNORD. Už šiuos bei visus kitus savo technikos favoritus visą mėnesį galima balsuoti visose 35-iose „Topo centro“ parduotuvėse bei naujienų portale TV3.lt.

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.