TECHTOP 2016 komisijos susitikime Andrius Užkalnis tyrinėjo žingsniamačius: „Man patinka mušti rekordus!”

TECHTOP 2016 komisijos susitikime Andrius Užkalnis tyrinėjo žingsniamačius: „Man patinka mušti rekordus!”

Aktorius Vytautas Rumšas besimatuojantis virtualios realybės akinius, didžiausią riedžio greitį bandantis išvystyti „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis, per šokdynę, kuriančią projekcijas ore šokinėjanti dizainerė Julija Janus – tai tik keletas iš vaizdų, kuriuos buvo galima išvysti antradienį vykusiame technikos apdovanojimų TECHTOP 2016 komisijos narių susitikime.

 

Maisto kritikas bei rašytojas A. Užkalnis, žurnalo „Žmonės“ vyriausia redaktorė D. Žemaitytė, , mokslo srities ekspertai V. Tomkus, A. Čenys, V. Proscevičius, žurnalistas E. Eigirdas, inovacijų ekspertas A. Dulkys, „BOD Group“ vadovas V. Janulevičius – visi šie žmonės antradienio vakarą susirinko išbandyti ir atiduoti savo balsą už geriausią metų techniką.

 

„Man patinka mušti visokius rekordus, – džiugiai taria Andrius Užkalnis, paklaustas apie jam labiausiai patinkančią technikos naujovę, – Kažkaip net smagiau pasidaro užsidėjus žingsniamatį ant rankos. Žaisliukas, kuris vertas mano investicijų“. Žinomas maisto kritikas ir gero maisto mėgėjas, galvodamas apie technikos inovacijas po dvidešimties metų tvirtai žino, ko nori: „Na ir kada gi bus tie virtuvės prietaisai, kurie ne tik palengviną visą maisto gaminimą, bet po to gaminimo patys save ir išsivalo“,- juokdamasis klausia A.Užkalnis ir traukia iš kišenės telefoną. Todėl atsakymas, kas jo manymu šiais metais taps metų išmaniuoju telefonu ar tautos prekės ženklu jau aiškus. A. Užkalnis čia kategoriškas ir juokaudamas sako: „Mano vaikai jau žino: bus geri ir klausys tėvų – gaus iPhoną, bus negeri, tai gaus kokį „samsungą“ ir galės sėdėti, kaip durniai. Vienareikšmiškai net nėra ką galvoti, kas yra absoliutus telefonų lyderis“. Ar vartotojai tokios pat nuomonės, kaip Andrius Užkalnis, sužinoti bus galima išaiškėjus balsavimo rezultatams.

 

Skirtingų sričių komisijos atstovai apdovanojimuose turi ir skirtingus vertinimo kriterijus. „Prietaisų išvaizda  labai svarbu. Ypač tų, kurie būna ant tavęs arba tavo rankose“,-  apie technikos savybes į kurias kreipia didžiausią dėmesį sako dizainerė Julija Janus, o paklausta, kokio prietaiso labiausiai trūksta mados industrijoje drąsiai svajoja: „Kompiuteris, kuris ekrane nupieštą plokščią drabužio vaizdą transformuotų į lekalus drabužių gamybai, o dar geriau, jei tas prietaisas iškart pagamintų drabužį, kurio spalvas būtų galima keisti vieno mygtuko paspaudimu“.

 

„Hanner“ vadovas Arvydas Avulis stebėjosi vienu iš inovacijų kategorijos nominantų: „Dronas, kurį gali pakelti į orą ir per specialius virtualios realybės akinius matyti ir jaustis taip, tarsi pats esi paukščio skrydyje – tai kažkas tokio, kas atrodo vienu žingsniu toliau įprasta“. Daugiau nei dvidešimt metų statybų bendrovę valdantis komisijos narys, sako, jog statybų sektoriuje iki tobulo technikos produkto trūksta visai nedaug: „Jei tik šie dronai nuotoliniu būdu iškart galėtų identifikuoti statybos darbų defektus ar vietas, kurioms reikia patobulinimų, tam, kad galėtume iškart daryti prevenciją ir pasiekti dar aukštesnį darbo kokybės lygį –  tai būtų tobulas įrankis“.

 

Ekspertų komisija susitikimo metu nuodugniai išnagrinėjo ir įvertino prietaisus net 30-yje skirtingų kategorijų. Trečiadienio vakarą atskirame susitikime pasirinktas kategorijas vertins ir projekto VMG įkūrėjas Alfas Ivanauskas bei kulinarijos knygų autorė Nida Degutienė. Kas jų vertinimais bei visuotinu vartotojų balsavimu taps geriausiais technikos produktais sužinoti bus galima jau  lapkričio 12 d. įspūdingo šou metu, tiesiogiai per TV3!

 

 

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.