“Šokio revoliucija“ projekte įvyko pirmosios peržiūros – profesionalai stebino komisiją savo technikomis

“Šokio revoliucija“ projekte įvyko pirmosios peržiūros – profesionalai stebino komisiją savo technikomis

 

Inovatyviausias šokių projektas Lietuvoje – taip vadinamas naująjį LNK sezoną pasirodysiantis  projektas „Šokio revoliucija“, kurį filmuos daugiau nei 120 kamerų, leisiančių šokį ir įspūdingiausius jo momentus išvysti 360 laipsnių kampu.

 Vilniuje jau įvyko pirmosios projekto atrankos, sulaukusios įvairių stilių profesionalių šokėjų iš visos Lietuvos. Atrankų komisijoje  esantys ir būsimais projekto choreografais tapsiantys Baltijos Baleto teatro įkūrėja Marija Simona Šimulynaitė bei choreografas Marijanas Staniulėnas išduoda, jog didžioji dalis dalyvių – pramoginių ir hip hop stilių šokių profesionalai.

„Labai didelis susidomėjimas atstovų iš baleto artistų, street dance ir hip hop stilių šokėjų, sulaukėme ir pramoginių šokių profesionalų. Šiek tiek stinga profesionalių atstovų iš neoklasikinės pusės, modernaus šokio atlikėjų, nėra daug trickerių, akrobatų, tad per ateinančias atrankas tikimės tokių išvysti daugiau. Žavi žmonių užsidegimas ir noras dalyvauti, nepaisant to kad dabar pavasaris, sesijos egzaminai, pervargimas, traumos po visų sezoninių darbų…”,- sako projekto atrankų komisijos narė bei choreografė Marija Simona Šimulynaitė.

Pasak choreografų, „Šokio revoliucija“ naujame sezone turėtų tapti vienu žiūrimiausiu projektų – televizijos eteryje jau seniai nebuvo tokio kokybiško projekto, kuriame galėtų varžytis visų stilių šokėjai.

„Šokių projektų labai trūksta Lietuvoje. Džiugu kad po gan ilgo laiko tarpo tai grįžta vėl į eterį. Profesionalių šokėjų „duona” be galo sudėtinga, išskirtinė, ir nedėkinga. Norisi kad ne tik Vilnius, kuriame visada gausu šokio srities renginių, bet ir visa Lietuva susipažintų su šios srities atstovais, jų gyvenimais, pamatytų jų galimybes, žavėtųsi jų talentais. Dažnu atveju provincijos, ar mažesni miestai dalinai yra nuskriausti šokio pasirodymais, o kas gali būt gėriau už televizinį variantą, suteikiantį džiaugsmą paprastam žmogui mėgautis šokio menu“,- užtikrina projekto choreografė.

„Pastaruoju metu televizijoje nebuvo jokio projekto, kuriame varžytųsi išskirtinai tik šokėjai. Užaugo naujos šokėjų kartos ir Lietuvos žiūrovai turi tai išvysti. O šokėjai tuo pačiu turės galimybę  ne tik parodyti save, bet ir supažindinti žiūrovus su šokių stiliais, kurie šiuo metu yra populiarūs Lietuvoje ir užsienyje. Manau atėjo metas susipažinti Lietuvai su mūsų šokio pasauliu“,- įsitikinęs daugiau nei trisdešimties metų šokių patirtį turintis choreografas Marijas Staniulėnas.

Kartu su būsimais dalyviais, projekto choreografai padės ruošti jų pasirodymus ir atrinkti vieną svarbiausių projekte – „revoliucijos“ momentą, įspūdingiausią pasirodymo vietą, kuri bus stabdoma laike ir žiūrovui rodoma 360 laipsnių kampu.

„Revoliucijos momentas yra be galo sudėtingas ir efektingas momentas, kurį atlikti gali ne kiekvienas šokėjas. Tai ta choreografinė vieta, kada turime atskleisti atlikėjų aukščiausio pilotažo atlikimo blyksnį, „grand“ momentą, gebantį juos sustabdytame kadre parodyti pačioje efektingiausioje akimirkoje, kartais net nematomoje plika akimi šokio eigoje“,- pasakoja Marija Simona Šimulynaitė.

Profesionalūs šokėjai vis dar turi paskutinę galimybę registruotis www.lnk.lt puslapyje ir tapti inovatyviausio šokių projekto šalyje dalimi.

 

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.