Rūta Ščiogolevaitė sukūrė pirmąjį himną Dubingiams

Rūta Ščiogolevaitė sukūrė pirmąjį himną Dubingiams

Žinomas televizijos veidas bei profesionali dainininkė Rūta Ščiogolevaitė šį sezoną stebina naujais iššūkiais ir darbais. O atlikėja jų tikrai turi: rudenį ją išvysime ne tik, kaip įprasta, komisijos narės kėdėje, šįkart projekto „Aš Galiu!”, bet ir priešingoje pusėje – dainininkė pirmą kartą televiziniame projekte bus vertinama pati ir savo muzikinius bei aktorinius gabumus rodys naujame „Muzikinės kaukės“ sezone.

Tačiau, turbūt, ne visiems žinoma, jog Rūta Ščiogolevaitė ne tik televizinių, bet ir socialinių projektų dalyvė, o šiais metais prisijungė ir prie socialinės iniciatyvos „Kuriame Dubingiams“. Bendradarbiaudama kartu su iniciatoriais Molėtų savivaldybe bei mecenatų Rusteikų finansuojamu projektu, atlikėja prisidėjo prie idėjos skatinti Dubingių krašto saviraišką bei įamžinti šio krašto istoriją ir sukūrė šio miesto himną. Himno idėja kilo „Topo grupės“ valdybos pirmininko Aurelijaus Rusteikos žmonai bei fondo įkūrėjai Aurelijai Rusteikienei: „Mintis sukurti himną Dubingiams kilo todėl, jog mano nuomone, daina visada vienija žmones, suburia bendruomenę, o tai juk ir yra visa šio projekto esmė. O ir patys Dubingiai, atsižvelgiant į šio krašto grožį, istorinę ir kultūrinę svarbą, tiesiog privalėjo būti apdainuoti“,- mintimis apie himno idėją dalinasi A. Rusteikienė.

 

Himno iniciatorė A. Rusteikienė pasakoja, jog Rūta Ščiogolevaitė – ne vienintelė šio himno autorė: „Prie himno žodžių prisidėjo ir visa Dubingių bendruomenė. Dar liepos 6 dieną, projekto bedramintis prodiuseris Gediminas Jaunius, visų susirinkusiųjų kartu giedoti Lietuvos himno Radvilų piliavietėje, paprašė surašyti raktinius žodžius naujojo Dubingių himno tekstui“. Būtent iš šių dubingėnų surašytų žodžių, pridėdama savo eiles, Rūta Ščiogolevaitė sudėjo pirmojo Dubingio himno posmus.

 

Kol kas naujasis himnas dar nėra pasiekęs klausytojų, o galimybė pirmiesiems jį išgirsti atiteks Vilniaus miesto publikai, dar šį ketvirtadienį Šv. Kotrynos bažnyčioje rengiamame, akustiniame Rūtos Ščiogolevaitės koncerte. Tačiau Aurelija Rusteikienė patikina, jog ir gimtųjų Dubingių gyventojams, pirmasis jų krašto himnas bus pristatytas dar šį rugsėjį.

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.