Rosita Čivilytė apie vokalo mokymą: „Čia, kaip ir pas gydytojus – diagnozė ne visada būna maloni“

Rosita Čivilytė apie vokalo mokymą: „Čia, kaip ir pas gydytojus – diagnozė ne visada būna maloni“

Vasarai baigiantis, nenumaldomai artėja naujų mokslo metų pradžia, kuri bus svarbi ne tik mokiniams, bet ir žinomiems šalies atlikėjams. Ne paslaptis, jog didieji scenos profesionalai, duoklę muzikai atiduoda ne tik koncertuodami scenoje, bet ir mokydami vokalo paslapčių kitus. Naujųjų mokslo metų pradžia svarbi ir  ne vieną dešimtmetį scenoje esančiai Rositai Čivilytei –  ji viena profesionaliausių vokalų pedagogių Lietuvoje. „Nesu tradicinė pedagogė,  nes neturiu virš savęs stogo, kuris galėtų būti įvardintas, kaip švietimo įstaiga. Esu tiesiog asmuo, kuris dalinasi savo didžiule scenine patirtimi ir be galo myli savo darbą“,- apie save pasakoja Rosita.

 

Norinčių tapti žvaigždėmis – vienetai

 

Vokalo virtuozė, turinti ne mažą mokinių skaičių, tarp kurių ir ne viena Lietuvos pop muzikos žvaigždė, prasitaria, jog specialios reklamos sau, kaip mokytojai, niekada nedarė, o apie, prieš dešimt metų, pradėtus profesionalius vokalo mokymus, žinia visuomet sklisdavo tik iš lūpų į lūpas. Rosita sako, jog dažniausiai į ją besikreipiantys  yra tie, kurie vokalo paslapčių nori mokytis tik dėl savęs, o ateinančių tik tam, kad taptų žvaigždėmis – vienetai: „Per dešimt metų tokių buvo gal tik penki. Labai nedaug, nors gali būti ir taip, kad kiti savo didžiulius ir svajingus norus tiesiog labai giliai slepia…“, – juokiasi pašnekovė.

 

Į Rositą kreipiasi tikrai ne pagyrų

 

Priežastis, kodėl savo mokytoja mokiniai pasirenka būtent Rositą yra ne tik ta,  jog ji viena profesionaliausių savo balsą valdančių atlikėjų, bet ir iš jos gaunamas žmogiškasis, emocinis ryšys.  Nors pati Rosita tvirtina, jog yra gan griežta ir reikli pedagogė, tačiau skuba pridurti, kad jos griežtumas yra paženklintas meilės ženklu, o ir patys studentai pas ją kreipiasi norėdami ne tik pagyrų: „Visi jie pas mane ateina emocinės rykštelės“, – patikina R. Čivilytė. Nors savo mokinių yra vadinama muzikos pasaulio autoritetu, tačiau tikrąja priežastimi, kodėl kreipiamasi būtent į ją, dainininkė įvardina ką kitą: „Svarbiausia yra bendravimas ir ryšys tarp mokytojo ir mokinio, kuris sužadina muzikines gelmes ir padeda atsiskleisti visiems talentams. Jei jo nebūtų – visą tai liktų tik formalus mokymas, neatnešantis jokių didžių rezultatų“.

 

Ne visiems atėjusiems geros prognozės

 

Žinoma, atsitinka ir taip, jog į patyrusią vokalo pedagogę kreipiasi ir savo galimybes bei talentą šiek tiek pervertinantys jaunuoliai. Atlikėja prasitaria, jog tada ir būna nemaloniausia jos darbo dalis: „Blogi dalykai prasideda tuomet, kai klaidingus vertinimus dalina žmonės iš pašalies, vertindami tik širdimi ar emocijomis. Nors tai ir svarbus rodiklis, bet vien to nepakanka, kalbant apie visumą, kuri turi būti scenoje. Dar blogiau, kai TV laidos aukština ir kaip žvaigždes pateikia atlikėjus, kurie tikro muzikinio talento ir neturi. Tuomet, su tokiomis žiniomis, jaunuoliai ir ateina, o tada stebisi išgirdę, jog muzikos pasaulis – ne jiems , – patirtimi dalinasi Rosita,- Tačiau čia, kaip ir pas gydytojus – diagnozė ne visada būna maloni“,- juokdamasi užbaigia pašnekovė.

 

Rugsėjo 1-ąją koncerte pristatys talentingiausius mokinius

 

Ne vieną talentingą mokinį turinti profesionali vokalo meistrė, atrastus talentus pristatys ir Rugsėjo 1-ą dieną 19:00 Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje vyksiančiame savo bei pianisto Felikso Zakrevskio akustiniame koncerte: „Kartu padarysime išties kai ką įdomaus. Savotiškas naujos mokslo metų pradžios įtvirtinimas –  štai čia ir pasimatys, ką gi visus tuos metus mes veikiame ir kokius talentus išugdome“, – intriguoja Rosita.

 

Bilietus į Rositos Čivilytės ir Felikso Zakrevskio koncertą „Mano nuoga muzika“ galite įsigyti čia: http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/koncertai/mano-nuoga-muzika-rosita-civilyte-ir-feliksas-zakrevskis-192948/

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.