Prezidentas Valdas Adamkus apie aistrą krepšiniui: „Net ir dabar nesigailiu, kad tada taip viskuo rizikavau“

Prezidentas Valdas Adamkus apie aistrą krepšiniui: „Net ir dabar nesigailiu, kad tada taip viskuo rizikavau“

Iki įspūdingo Lietuvos krepšinio jubiliejui skirto šou K95, Kauno „Žalgirio“ arenos erdves priversiančio virpėti nuo emocijų ir reginių, likus savaitei savo neįtikėtinomis istorijomis apie mylimiausią šalies sporto šaką pasidalino Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.

 

„Net ir dabar nesigailiu, kad tada taip viskuo rizikavau“, – tvirtino prezidentas.

 

 

Dėl itin vertinamos sporto šakos varžybų jis, 1939-aisiais besimokydamas Kauno J. Jablonskio pradžios mokykloje, gerokai apleido kasdienines moksleiviškas pareigas ir stojamuosius egzaminus į gimnaziją išlaikė… patenkinamas pažymiais. Šalies prezidentas atviras – tuo metu jam svarbiau buvo vakarus leisti Kauno sporto halėje, kur vyko Europos krepšinio čempionatas, o ne ruošiantis svarbiam gyvenimo etapui.

 

Anot jo, krepšinis tuometiniam jaunimui buvo šalies nepriklausomybės simbolis.

 

„Nepaisant to, kokios spalvos marškinėliais sportininkams kartais tekdavo vilkėti!“, – patikino V. Adamkus, užsiminęs apie didelį Kremliaus norą daryti įtaką mūsų šaliai.

 

Prezidentas neslėpė – prieš 60 metų Lietuvoje buvo daugybė žmonių, kurie sirgo aukso karštlige. O jos pradininkai – krepšinio arenose ryškiausius sportinius titulus vieną po kito pelnydavę mūsiškiai – gimtinę atstovavę krepšininkai.

 

Džojos Gundos Barysaitės nuotr. / Alma ir Valdas Adamkai

 

Ir tai – tik dalis įdomių istorijų, kurios bus prisimintos balandžio 23 d. Įspūdingame renginyje, kurį tiesiogiai transliuos TV3 televizija, bus apžvelgta beveik šimtametė populiariausios Lietuvos sporto šakos istorija, įvertintos labiausiai nusipelniusios krepšinio asmenybės ir komandos, padovanojusios sirgaliams įspūdingiausias pergales ir geriausias emocijas. Kuri rinktinė verta visų laikų geriausios komandos vardo? 2003-ųjų komanda, laimėjusi Europos auksą? Ar 1992 m. olimpinis dvyliktukas, Barselonoje išplėšęs bronzą ir sugrąžinęs Lietuvą į pasaulio krepšinio elitą? Kuris krepšinio treneris vertas visų laikų geriausio stratego titulo? Kas geriausias 95-mečio krepšinio metraštininkas, o kas geriausias komentatorius?

 

Visa tai gali nuspręsti krepšinio sirgaliai internete balsuodami „Lietuvos krepšinio geriausiųjų rinkimuose.

 

Švenčiantieji krepšinio jubiliejų bus palepinti ir grandioziniu muzikos šou. Į krepšinio istoriją įeisiančiam K95, su Marijonu Mikutavičiumi priešakyje, neregėtus pasirodymus rengia didžiausios scenos žvaigždės – Linas Adomaitis, Džordana Butkutė ir po dvejų metų pertraukos į Lietuvos sceną sugrįžtantis SEL! K95 šou – čia bus visi!

 

Nuotrauka Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Valdo Adamkaus jubiliejaus šventė

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.