Patyčias mokykloje patyręs iliuzionistas R. Bernatonis: „tiesiog neištvėriau ir pravirkau“

 

Jau greitai antro Gineso rekordo sieksiantis iliuzionistas Rokas Bernatonis ne tik didžiąją laiko dalį praleidžia užsienyje rengdamas pasirodymus, bet ir ketina leistis į turą po Lietuvos mokyklas „Tu esi magiškas“, kurio metu moksleivius sužavės iliuzijos menu, o kartu dalinsis ir savo patirtimi, svajonėmis bei mėgins įkvėpti jaunus žmones nebijoti mąstyti drąsiai ir nestereotipiškai „Mokykloje patyriau patyčias. Mano prisiminimai slogūs, joje nebuvau nuo paskutinio egzamino. Net išleistuvėse nedalyvavau“, – pradeda pasakoti magas.

 

Jau nuo kovo mėnesio į Lietuvos mokyklas išvyksiantis R. Bernatonis nekritikuoja mokytojų ir mokinių. Jo nuomone, jie nekalti dėl to, kas vyksta mokyklose. Jie tiesiog prisitaiko prie pasenusios švietimo sistemos: „Apskritai mokytojai – stipriausia grandis sistemoje. Jų profesija reikalauja pasiaukojimo ir kantrybės. O mane konkrečiai trikdo kalimas ir žmonių rūšiavimas. Jei moki kopijuoti ir atkartoti, tai ką mokytojas pasakė prieš 10 minučių – eis geras vaikas, jei ne – blogas.“

 

Rokas pabrėžia, jog kai kurie mokytojai tikrai buvo supratingi ir naudodavo puikius mokymo metodus. „Buvo tokių, kurie suprato ir stengėsi įdiegti mums, kad matematika – nėra tikslas, matematika gali būti priemonė pasiekti savo tikslą. Nors apskirtai mane mokykla demotyvuodavo. Savaitgalį aš norėdavau veikti, kurti, ką nors daryti. O po dienos mokykloje tapdavau apatiškas“, – pasakoja pašnekovas.

 

Be to, iliuzionistas mokyklą atsimena kaip viena juodžiausių periodų ir todėl, jog patyrė skaudžias patyčias: „Šeštoje klasėje perėjau į naują mokyklą. Buvo trapus periodas, norėjau pritapti prie klasės, tačiau man tai sunkiai sekėsi, – skaudžia patirtimi dalinasi Rokas. – Atėjau į klasę, o mano kuprinė paslėpta ir visa klasė juokiasi.“ Ir tai dar ne viskas. Kartą deklamuodamas eilėraštį prieš klasę Rokas neatlaikė įtampos ir apsiverkė: „Atsistojęs prieš klasę tiesiog jutau kaip mane persmelkia žvilgsniai. Tiesiog neištvėriau ir pravirkau. Žinoma, mokytoja pagalvojo, jog neišmokau eilėraščio. Suprantu, mokytojai turi daugybę mokinių ir ne visada gali pastebėti patyčias. Tačiau jei ji būtų bent paklaususi manęs, kodėl verkiu? Aš būčiau paaiškinęs. Dabar aš suprantu, kad vaikai būdami maži nesupranta patyčių žalos. Išties, visuomet tiek iš manęs tyčiojosi, tiek aš tyčiodavausi iš kitų. “

 

Pasirodymus įvairiose pasaulio šalyse rengiantis iliuzionistas Rokas Bernatonis pavasarį pradeda socialiai atsakingu projektu – „Tu esi magiškas“. Nuo kovo mėnesio su mokiniais susitiksiantis R. Bernatonis moksleiviams parengė intriguojantį magijos pasirodymą, kuris vyks diskusijos forma. Tai įkvepiantis atviras pokalbis apie sėkmę, iliuzijos meną ir drąsą būti savimi. „Galbūt salėje sėdės vaikas, kuris šiandien jaučiasi taip pat kaip aš jaučiausi mokykloje, bet bijo kažką keisti. Mane kartą mokykloje įkvėpė susitikimas su „AJ Šokoladas“ įkūrėju Algimantu Jablonsku, išgirsta jo istorija. Galbūt maniškė įkvėps taip pat“, – šypsosi iliuzionistas.

 

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.