Dubingiuose nuskambėjo pirmasis sakralinės muzikos festivalis

Dubingiuose nuskambėjo pirmasis sakralinės muzikos festivalis

 

Paskutinį liepos sekmadienį su ketvirtuoju koncertu baigėsi visą mėnesį trukęs sakralinės muzikos festivalis Dubingiuose, kuriame pasirodė talentingiausi šios muzikos atstovai. Liepos 1-ą dieną prasidėjęs koncertinis renginių ciklas, pasiklausyti gražiausios muzikos, dubingėnus ir miesto svečius sukvietė į atsinaujinusią Dubingių bažnyčią. Išskirtinės muzikos festivalis nebuvo skirtas vien tik pramogai ir turėjo  šviesų tikslą – visų renginių metu surinktas aukas festivalio mecenatai Aurelijaus ir Aurelijos Rusteikų fondas skirs jau atnaujintos Dubingių bažnyčios puošybai.

 

“Dažnai drauge su vyru ir Gediminu Jauniumi užsukame į Dubingius. Po vienos tokios išvykos ir kilo mintis, kad Dubingiuose labai tiktų festivalis, kuriame skambanti muzika derėtų prie bažnyčios erdvės,kviestų ieškoti, o kartais padėtų atsakyti į mūsų gelmėse kylančius klausimus.”,- apie idėją surengti tokios muzikos festivalį sako Aurelija Rusteikienė.

 

Dubingių bažnyčią nuolatos globojantys ir įvairias iniciatyvas Dubingiuose rengiantys Rusteikos kartu su Gediminu Jauniumi, sakė norėję, jog šis, pirmasis tokios muzikos festivalis, apimtų platų atlikėjų spektrą, todėl keturiuose koncertuose pasirodė išskirtiniai ir kontrastingi šio muzikos žanro atstovai. Festivalį atidarė smuikininkas Vytautas Mikeliūnas ir bosistas Eugenijus Kanevičius su programa „Piligrimų giesmės“, kurie visus susirinkusiuosius supažindino su sakralinio džiazo muzika.  Antrame koncerte „Širdies kalba viešpačiui“ gražiausią muziką dovanojo pianistė Živilė Survilaitė, smuikininkė Diana Šivickienė ir alto meistrė Daiva Gudelivičiūtė. Trečiasis koncertas svečius džiugino krikščioniškos muzikos atlikėjos Angelės Joknytės giesmėmis, kuriose susijungė poezija ir malda. „Nebūtinai žinote jos vardą, tačiau neabejotinai žinote jos giesmes, jei į bažnyčią einate daugiau nei kartą per dešimtmetį.“, – šypsodamasis atlikėją scenoje pristatė Gediminas Jaunius, kurio įžanginis žodis pradėjo ir paskutinijį ciklo koncertą kartu su Vilniaus Domininkonų jaunimo šlovinimo grupe.

 

Krikščioniškosios muzikos festivalis žengęs pirmuosius žingsnius nesibaigė be pažado  – kūrybos namų ELITAZ prodiuseris G. Jaunius patikino, jog kitais metais festivalis sugrįš, o jo programa stebins dar negirdėtais šio žanro muzikos atstovais.  „Labai malonu buvo matyti, kad toks festivalis reikalingas Dubingių krašto gyventojams ir vasarotojams. Man asmeniškai buvo malonu atrasti, kad Dubingių kraštas, tai dar vienas Lietuvos kurortas, kurio poilsiautojai išsislapstę mišiuose skendinčių ežerų pakrantėse ir viena savaitgalio pramogų Dubingiuose tapo bažnyčioje vykstantys koncertai. Su vietos bendruomene jau diskutuojame, kaip kitais metais festivalis galėtų augti. Atrodo, kad visos prielaidos tokiam festivaliui prigyti ir nuosekliai augti tikrai yra.“,- mintimis ir tolimesniais planais po praėjusio festivalio pasidalino G. Jaunius.

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.