Breiko legenda Viktoras Zujevas „Šokio Revoliucijoje“: „Dešimt metų neužtenka, kad taptum aukščiausio lygio breikeriu“

Breiko legenda Viktoras Zujevas „Šokio Revoliucijoje“: „Dešimt metų neužtenka, kad taptum aukščiausio lygio breikeriu“

 

 Šį sekmadienį „Šokio Revoliucijoje“ – paskutinė atrankų laida. Laisvų vietų kitame etape vos kelios, tačiau dėl jų varžysis ne vienas šokio profesionalas. O daugiau nei dešimt dalyvių lauks meistrų sprendimo, kuriems šešiems bus suteikta galimybė dar kartą šokti „vilties“ šokyje ir visiems galutinai įrodyti, kad jie verti keliauti į kitą etapą. Tokį šansą gaus vos trys.

 

Dėl galimybės siekti pergalės projekte kovos ir Viktoras Zujevas. Kolegos jį vadina tikra breiko legenda. Viktoras juokiasi, kad šiame projekte jau kitus galėtų išmokyti daugiau pats, nei kas nors ko nors jau gali išmokyti jį. Tačiau legendos etiketės baidosi – po ilgos pertraukos nori atgaivinti savo karjerą ir populiarinti šį šokio stilių. Dvidešimt metų breiko kultūrą Lietuvoje puoselėjantis Viktoras įsitikinęs, jog dabar tas laikas, kuomet dėl breiko ateities šalyje reikia ypatingai pasistengti.

 

„Breikas Lietuvoje šiuo metu yra mažai matomas ir rodomas plačiajai visuomenei. Nėra lengva, kuomet breaking’o bendruomenė dar tik bręsta vieningumui, bendram sutarimui, bendrai diskusijai dėl breiko ateities, plėtotės. Šiuo metu breikas įtrauktas į pasaulio olimpines žaidynes, dėl to turime puikią progą tapti labiau matomi, stiprinti savo bendruomenę tiek finansiniu, tiek teisiniu aspektu. Breaking’as jau vis drąsiau priimamas į švietimo, socialinę, kultūrinę sistemas. O dabar palaikymas ir iš sporto. Šis šokis topuose yra ne nuolat, tai mados, jaunų žmonių akiračio reikalas pagal nusistovėjusį stereotipą“,- apie šį šokio stilių kalba Viktoras.

 

Dalyvis įsitikinęs – šis šokio stilius yra vienas sudėtingiausių fizine ir technine prasme. Aukščiausio lygio šio stiliaus profesionalas turi būti ypatingai muzikalus ir kūrybiškas atletas. Tokiam lygiui pasiekti, taip vadinami „bboys“ ir „bgirls“ paskiria laiko tiek, kiek ir profesionalių sporto šakų sportininkai ir tai tikrai ne penkeri ir net ne dešimt metų.

 

„Vienas pasaulinio lygio gimnastas pripažino sunkiausiu elementu jo karjeroje buvusiu breakin’go elementu “air track”.  Nei viename televizijos šokių šou niekada neduodama išmokti breaking’o judesių, nes tai – tiesiog per sudėtinga. Sudėtingiausia šiame šokyje yra net  ne pavienis sudėtingas elementas, bet keleto sudėtingiausių jų kombinacija su savo sugalvotomis variacijomis, kurios nustebintų ir visko mačiusius, o ribos tam nėra“,- sako Viktoras.

 

Šį sekmadienį breiko profesionalas projekto scenoje sukurs išskirtinį ir dar niekur nematytą šio šokio stiliaus pasirodymą su humoro elementais. Tam didžėjumi dirbantis Viktoras nusprendė pasirinkti nebyliojo kino muziką ir išlipti iš tipinio breiko standartų.

 

„Lietuvos b-boys man jau yra prilipdę „aktoriaus” etiketę, o mano įvaizdis šokio scenoje dažniausiai matomas, kaip linksmo, teigiamo personažo, todėl pabandžiau surizikuoti – įprasminti tą „aktorių”, sukurti pasirodymą atrankoms pagal ne tipinę muziką ar įvaizdį. Įdėjau dalį savęs ir palikau spręsti kitiems, ar tai, ką paruošiau ir atlikau, yra mano „finito la komedija“, ar kažkas skanaus, pozityvaus ir linksmo. Kadangi intensyviai jau nesitreniruoju keli metai, todėl buvo sunkoka kurti ir atlikti šį pasirodymą. Pasirinkau sunkesnį kelią kurti ne tipinę sau formą: pagal greitą muziką, kurioje nėra ritmingos linijos, įstačiau save į Č. Čaplino personažą. Nesinorėjo skausmingų, liūdnų, širdį griebiančių temų. To užtenka visiems gyvenime“,- apie būsimą savo šou intriguoja Viktoras ir tikisi, kad juo pavyks pradžiuginti kiekvieną projekto žiūrovą.

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.