Baleto profesionalai Kristina ir Genadijus televizijoje žada tikrą revoliuciją: „”baleto pasaulyje jei neskauda, reiškia tu miręs”

Baleto profesionalai Kristina ir Genadijus televizijoje žada tikrą revoliuciją: „”baleto pasaulyje jei neskauda, reiškia tu miręs”

 

„Baletas tai ne tik baltos pėdkelnės, tutu suknelė ir puantai. Jis  įvairus, turintis daug skirtingų prizmių ir žiūrovai turės progą tai pamatyti“, – su tokiu pareiškimu į „Šokio Revoliucijos“ projekto sceną jau šį sekmadienį žengs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro profesionalai Kristina Gudžiūnaitė ir Genadijus Žukovskis.

 

Aštuonerius metus kartu šokančiai profesionalų porai, televizija taps vienu iš įrankių atnešti savo žinutę apie baletą tiems, kas jo nėra matę, pakeisti visus žiūrovų galvose esančius stereotipus ir parodyti, kas yra aukščiausio lygio baletas.

 

„Dažnai žmonės galvoja, kad baletas nuobodus arba jo nesupranta, bet gal jie jo nematė? Tikrai ne visa Lietuva buvo teatre, todėl šis projektas – ideali vieta plačiai auditorijai parodyti šį šokio žanrą“,- įsitikinę jau aštuonerius metus poroje šokantys ir visus pagrindinius vaidmenis didžiojoje scenoje atliekantys baleto artistai.

 

„Jie – be galo talentingi ir stiprūs šokėjai. Sunkiausia –  kiekvienam šokiui dirbant su jais išspausti emocinį, psichinį atlikimą, kas labai svarbu televizijoje, kadangi baleto patirtį turintys atlikėjai dažnai būna gan statiški emocionaliai, jų dominuojanti sritis daugiau techninė. Pirmuoju jų pasirodymu scenoje, norėjome parodyti visiškai kitokią baleto pusę. Tą pusę, kurios kai kurie žiūrovai turbūt neįsivaizduoja esant“,- apie dalyvius atsiliepia Baltijos baleto teatro įkūrėja ir projekto choreografė Marija Simona Šimulynaitė.

 

Ilgus metus kartu šokanti pora jau tapę gerais draugais ne tik scenoje, bet ir gyvenime. Pora atvirai pripažįsta – tapus pagrindiniais artistais, atsiranda ir didžiulė atsakomybė išlaikyti aukščiausią lygį ir tapti pavyzdžiu kolegoms.

 

„Didžiulė laimė, kai poroje sutampa noras, siekiamybės, charakteriai. Šios dovanos dėka rezultatai manau akivaizdūs, ne kartą esam sulaukę komentarų, jog gera ir lengva į mus kartu žiūrėti. Ne vienerių metų įdirbis ir patirtis suteikia vis geresnius ir geresnius rezultatus.  Mūsų tarpusavio santykį esame užsiauginę, tikrai būta ir pykčių ar nenoro kalbėti, bet kadangi žinom, kas mums abiem svarbiausia, tai greitai išsprendžiame išsikalbame ir keliaujame tolyn. Manau yra tikrai ypatinga, kai profesijoje partneriai vienas kitą augina“,- apie prieš aštuonerius metus iš Baltarusijos į Lietuvą atvykusį šokti Genadijų, atsiliepia Kristina.

 

Ir nors žiūrovas scenoje mato tik gražiąją baleto pusę, Kristina atskleidžia, jog tai, kas vyksta užgesus scenos šviesos visai nepanašu į pasaką.

 

„Repeticijos tai sunkus, varginantis darbas. Nuolatinis kartojimas. Kartais apima neviltis, kad neišeina, kad nepajauti… Bet tik repeticijų, darbo, valios ir užsispyrimo dėka pasieki norimo rezultato. Ryte atsikėlus visada ką nors skauda ir tai jau atrodo normalu, kaip sakoma mūsų profesijoje, jeigu neskauda  – reiškia miręs, na tai aš dar tikrai gyva,- juokiasi Kristina ir patikina, jog tam, kad šiandieną galėtų vadintis tikra profesionale vaikystėje tikrai teko paaukoti daug ką, – Mokykloje mokiausi nuo 8 valandos ryto iki 8 valandos vakaro ir taip  šešias dienas per savaitę. Niekada nebuvo laiko susitikti su draugais, išeiti į miestą. Tuo metu kai mokiausi, buvo uždrausta važinėti riedučiais, riedlentėmis, pačiūžomis, slidėmis ir viskuo, kas ekstremalu ir kelia didelę tikimybę gauti traumą“.

 

Ir nors profesionali baleto artisto karjera iš poros pareikalavo tikrai daug, šiandieną jie šypsosi ir mėgaujasi buvimu po didžiosios scenos šviesomis. Jau šį sekmadienį, 19:30 per LNK Kristina ir Genadijus įrodys, kad ilgas ne vienerių metų darbas baleto scenoje leidžia jiems vadintis tikrais šio šokio profesionalais.

 

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.