Atstatytoje bažnyčioje Dubingiuose – Rūtos Ščiogolevaitės kurto himno pristatymas

Atstatytoje bažnyčioje Dubingiuose – Rūtos Ščiogolevaitės kurto himno pristatymas

Gražų sekmadienio rytą Dubingių miestelio naujai atstatyta, šviesi Šv. Jurgio bažnyčia, pirmą kartą duris atvėrė muzikai. Proga išties ypatinga – ypač reikšmingame ir ilgai lauktame bendruomenės susibūrimo centre, gausiai susirinkę dubingėnai turėjo galimybę pirmą kartą išgirsti naująjį, savo kraštui sukurtą himną.

 

Noriai prie socialinės iniciatyvos prisidėjusi dainininkė Rūta Ščiogolevaitė tapo pirmojo himno Dubingiams autore ir atlikėja – į posmus sudėliojusi dar vasarą pačių dubingėnų užrašytus žodžius ir mintis apie jų gimtąjį kraštą, sukūrė iškilų, kraštovaizdžio vaizdingumą, žmonių svetingumą apdainuojantį bei svečius atvykti kviečiantį Dubingių himną. Rūtai Ščiogolevaitei atliekant naująjį kūrinį, lūpomis atkartojant pakilaus himno žodžius, buvo galima matyti ir  „Topo Grupės“ valdybos pirmininką Aurelijų Rusteiką su žmona Aurelija, Rusteikų šeimos labdaros fondo įkūrėja, Molėtų rajono savivaldybės mero pavaduotoją Mindaugą Kildišių bei Dubingių seniūną Kęstutį Kaminską. Palaikyti žmonos bei mamos ir pasiklausyti šiam renginiui dovanoto koncerto atvyko Rūtos Ščiogolevaitės vyras su vaikais, o pasveikinti puikiai pavykusio „Kuriame Dubingiams“ projekto skubėjo, prie jo įgyvendinimo prisidėjęs TV laidų bei renginių prodiuseris Gediminas Jaunius. Iniciatyvos bendramintis neslėpė džiugesio himno sėkme: „Himnas publikos buvo pasitiktas energingais plojimais ir prašymais pakartoti. Jaunimas dainavo kartu, o patys dubingėnai sakė, jog himno eilutėse ieškojo dar liepos 6-ąją Radvilų piliavietėje pačių surašytų žodžių, nugulusių naujojo himno posmuose. Himno žodžiais Rūtai taikliai pavyko nusakyti Dubingių krašto istoriją ir kraštovaizdžio grožį, tuo pačiu atsiliepiant ir į šiandienos krašto aktualijas“.

 

Populiariausius TV projektus bei didžiuosius renginius kuriantis prodiuseris Gediminas Jaunius, džiaugiasi galimybe prisidėti prie vertybes puoselėjančių bei bendruomenes suburiančių socialinių iniciatyvų ir tikisi, jog šis projektas – tik pradžia: „Labai džiaugiuosi, kad turime progos bendradarbiauti su Dubingių krašto bendruomene. Bendri projektai praturtina mus gilesniu mūsų tautos istorijos pažinimu ir mezga draugiškus ryšius su šio išskirtinai gražaus krašto žmonėmis. Labai tikiuosi, kad ši pirma bendradarbiavimo patirtis taps gražia tradicija. Po apsilankymo Dubingiuose galva knibžda nuo naujų sumanymų, kuriuos nekantrauju imtis įgyvendinti kartu su kūrybos namų Elitaz komanda. Pirmasis jų – naujojo himno palydėjimas vaizdo klipu“.

 

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.