A. Mamontovo koncerte per LNK – niekur nematyti kadrai ir kūrybos istorijos

A. Mamontovo koncerte per LNK – niekur nematyti kadrai ir kūrybos istorijos

 

Antrą Vėlykų dieną, pirmadienį, 19:30 LNK eteryje pasirodys vienas įspūdingiausių Andriaus Mamontovo surengtų koncertų „Šiaurės naktis. Pusė penkių“. Drauge su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos kameriniu orkestru, neseniai didžiausiose šalies arenose įvykęs koncertas televizijos žiūrovams ne tik leis išgirsti naujai aranžuotą ir simfoninį skambesį įgavusį legendinį albumą, bet ir Kūrybos namų ELITAZ sukurtame unikaliame dokumentiniame filme atskleis dar niekur nematytus kadrus iš atlikėjo kūrybinio kelio.

 

Specialiai paruoštuose Andriaus Mamontovo, dirigento Modesto Pitrėno, prodiuserio Valdo Petreikio bei kitų prie šio koncerto įgyvendinimo prisidėjusių žmonių interviu, žiūrovai turės galimybę išgirsti ir pamatyti,  kaip gimė vienu brangiausių ir kokybiškiausių Lietuvos muzikos istorijoje vadinamų albumas bei sužinoti, kur atlikėjas sėmėsi įkvėpimo, kaip įrašinėjo dainas ir kokią žinutę savo muzika jis nori perteikti klausytojams.    

 

„Aš siekiau naktinio, tamsaus skambesio. Man visada patiko tamsios spalvos. Tamsa yra paslaptis, baimė ir nežinojimas, kas yra toje tamsoje. Man norisi, kad kiekvienoje dainoje ir kiekviename albume būtų kažkokia paslaptis kurią bandytum įminti. Aš visada savo dainose palieku vietos žmogaus fantazijai, kad kiekvienas jas galėtų suprasti pagal savo asmeninį patyrimą. Yra smagiausia, kai žmogus pats dainoje susiranda savo prasmę“,- apie legendinį albumą dokumentiniame filme kalbės retai interviu duodantis Andrius Mamontovas.

 

Atlikėjo albumas „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ buvo pradėtas kurti dar 1997, iškart po to, kai iširo grupė „Foje“. LNK koncerto transliacijoje, A. Mamontovas papasakos, kaip gimė šio albumo skambesiai, iš kur atsirado paslaptingi garsai ir melodijos bei kas jį įkvėpė kūrybai.

 

„Tuo metu labai daug keliavau, nes vaidinau Nekrošiaus „Hamlete“. Visi pagrindiniai festivaliai, daug šalių, į mėnesį po dvi ar tris keliones. Tai buvo labai intensyvus laikas. Aš visur vežiojausi su savimi magnetofoną ir įrašinėjau visokius garsus, kuriuos vėliau visus ir panaudojau albume „Šiaurės naktis“. Įrašinėjau visokius lifto garsus, tramvajaus, durų užsitrenkimo garsus, kažkokius signalus, gatvės triukšmą…“,- dokumentiniame filme koncerto metu istorijomis dalinsis A. Mamontovas.

 

2018 metais, albumas „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ kartu su Lietuvos kameriniu orkestru buvo iš naujo įrašytas vienoje didžiausių ir garsiausių įrašų studijų pasaulyje „Abbey road“. Atlikėjo prodiuseris Valdas Petreikis dokumentiniame filme pripažins, jog tai greičiausiai brangiausias ir kokybiškiausiai įrašytas albumas Lietuvos pop muzikos istorijoje.

 

„Turėjome visas sąlygas, kurias turi visi garsiausi pasaulio atlikėjai. Tai yra studija, kurioje įrašytą muziką ištisos kartos žmonių klausė, klauso ir dar klausys“,- koncerte pasakos Andrius Mamontovas, žiūrovams atskleisdamas ir unikalius vaizdus iš albumo įrašymo akimirkų legendinėje studijoje.

 

Įspūdingas A. Mamontovo ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertas, bei unikalios ir dar niekuomet negirdėtos istorijos – jau šį pirmadienį, 19:30 per LNK.

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.