Lietuvos balso sceną sudrebins juodaodis iš Šri Lankos, slepiantis tragišką istoriją

Lietuvos balso sceną sudrebins juodaodis iš Šri Lankos, slepiantis tragišką istoriją

 

„Lietuvos balse“ likus vos dviems „aklosioms perklausoms“, vietų skaičius mokytojų komandose pasiekė kritinę ribą – vos keli dalyviai iš beveik trisdešimties turės galimybę tęsti savo kelią į šlovę. Dėl šių vietų, projekto dalyviai pasiruošę padaryti bet ką, tačiau dėl kai kurių iš jų, bet ką darys ir patys projekto mokytojai.

 

Šeštojoje laidoje į sceną žengs ir vienas didžiausių projekto netikėtumų – iš Šri Lankos kilęs juodaodis gatvės muzikantas Prabudha, kurio tikroji istorija laidoje taip ir nebus atskleista iki galo. Dalyvavimas projekte Prabudhai tapo visiškai netikėtu – lemtingas atsitiktinumas lėmė, jog jį, dainuojantį turistų mėgiamoje Vilniaus Pilies  gatvėje sutiko vienas iš „Lietuvos Balso“ prodiuserių ir pasiūlė savo balsą parodyti scenoje. „Aš tikiu, kad šis projektas gali pakeisti mano gyvenimą. Stebuklai kartais įvyksta ir manau, kad man taip ir atsitiko, aš dalyvauti projekte neplanavau, tai atsitiko visai netikėtai, todėl manau, kad tiesiog turiu imti šį šansą ir išspausti iš jo viską, ką galiu“,- sako Prabudha.

 

Laidoje gatvės muzikantas atskleis, jog į Lietuvą jį atvedė bakalauro studijos, tačiau tikroji priežastis, dėl kurios vaikinas paliko gimtąją Šri Lanką taip ir liks nutylėta. Pusę lūpų Prabudha prasitars, jog jo gyvenimas pasikeitę mirus abiems tėvams. Tačiau tikrosios tėvų netekties aplinkybės taip ir liks už kadro. Sunkai rinkdamas žodžius, vėliau Prabudha papasakojo, kas jo gyvenime tapo tikrąją visų pokyčiu priežastimi. „Mano tėvas mirė nuo smegenų vėžio. Kai atrodytų jau viena netektis buvo nepakeliama, mamos sveikata neatlaikė tokio šoko, ji siaubingai kentėjo ir ją ištiko infarktas.“

 

Šios dvi skaudžios netektys buvo priežastis, dėl kurios Prabudha paliko gimtąją Šri Lanką ir pasileido klajoti po pasaulį, grodamas gatvėse ir savo muzika bandydamas suteikti džiaugsmą praeiviams. Ar toks nepastovus gyvenimo būdas, keliaujant iš vienos vietos į kitą, neverčia atlikėjo jaustis dar vienišesniu? Prabudha sako, jog viskas  atvirkščiai: „Aš mėgstu keliauti ir susipažinti su naujais žmonėmis, labai lengvai susidraugauju ir surandu tikrai puikių draugų. Jų turiu visoje Europoje, kaip tokioje situacijoje gali jaustis vienišas?“

 

Atlikėjas atskleidžia ir kitą gatvės muzikanto darbo pusę – pasirodo, tokia profesija gali būti visai pelninga.  „Vasarą galima uždirbti labai daug, kartais suma, kurią surenki per dieną būna neįtikėtina. Jei groju Prancūzijoje ar Vokietijoje mažiausiai per dieną surenku šimtą eurų, dažnai suma siekia du ar tris šimtus eurų, jei pasitaiko puikus oras. Lietuvoje viskas taip pat labai priklauso nuo oro, jei jis geras, per tris valandas gali surinkti šimtą ar du, tačiau jei lija ar šalta, dienos laimikis gali būti vos 20 eurų“,- sumas, kurias uždirba gatvės muzikantas išdavė Prabudha, prasitardamas, jog atšalus orams Lietuvoje, dažnai išvyksta groti kitose Europos šalyse.

 

Tautiečių akims išskirtinės išvaizdos atlikėjas, paklaustas ar dėl to, kad atrodo kitaip, mūsų šalyje susilaukia nemalonių komentarų, nustebina savo atsakymu. „Pasakysiu labai atvirai –  Lietuva yra šalis, pakeitusi mano gyvenimą. Iš savo patirties galiu pasakyti, jog čia gyvena nerealūs ir labai geri žmonės, tačiau reikia nemažai laiko, kad tu juos ir jie tave pažintų. Tačiau nors tai ir užima laiko, susidraugavus su lietuviu, draugu jis tau taps jau visam gyvenimui. Nemeluosiu, tikrai buvo porą kartų, kuomet čia patyriau labai nemalonių situacijų, tačiau juk kiekvienoje šalyje atsiranda tokių žmonių, kurie stengiasi tave įžeisti. Nepaisant tų poros kartų ir palyginus patirtį, kurią turėjau kituose Europos šalyje, galiu drąsiai pasakyti, kad lietuviai yra patys geriausi žmonės“,- jau šį sekmadienį atvirai laidoje kalbės įspūdingos išvaizdos vaikinas.

Grįžti atgal

Ši svetainė naudoja slapukus, kad užtikrintumėte geriausią patirtį mūsų svetainėje.